
Deze week is bekend geworden dat de Franse schrijfster Corinne Gouget al in de maand juni zelfmoord heeft gepleegd. Ze zou voor een trein gesprongen zijn. Gouget is ook in ons land bekend via haar gidsje Wat zit er in uw eten? (Additifs Alimentaires), waar er meer dan 200.000 van zijn verkocht. Haar dood roept de nodige vragen op. De politie is nog steeds bezig met een onderzoek.
Will Jansen, haar Nederlandse uitgever, verklaart het volgende:
Tot onze verbijstering hebben we gehoord dat Corinne Gouget, schrijfster van het succesvolle boekje Wat zit er in uw eten? al in de maand juni een einde aan haar leven gemaakt heeft. Er gaan geruchten in de Franse pers dat er eerder sprake zou zijn van moord. Het onderzoek is nog steeds lopende.
Bij een bezoek aan ons land, sprak zij uitvoerig over de nare dingen die haar zijn overkomen. Met name haar ex-echtgenoot bezorgde haar veel ellende. Hij is werkzaam bij een grote voedselproducent en waarschuwde haar hun twee kinderen bepaalde producten niet te eten te geven. Daarop is zij verder gaan zoeken naar de herkomst en toepassing van allerlei voedseladditieven, vaak bekend als E-nummers, met het gidsje Additifs Alimentaires als resultaat. In Nederland zijn er daar nu al ruim 215.000 van verkocht. In Frankrijk ongeveer evenveel.
Zoals zij vertelde, waren haar acties de voedingsindustrie een doorn in het oog. Op last van een rechter, werden haar twee dochters bij haar weggehaald. “Krankzinnig”, oordeelde de rechter en haar werd ieder contact met haar dochters verboden.
Complot van de vrijmetselarij
Gouget is ook in ons land bekend via haar gidsje Wat zit er in uw eten? Als dat werkelijk het oordeel was, hebben wij van die krankzinnigheid niets gezien, toen ze hier was. Wel zagen wij een vrouw die vastbesloten was de gevaren van de toepassingen van al die E-nummers aan de kaak te stellen én een vrouw die hunkerde naar haar kinderen.
Zij zag in het oordeel van de rechtbank een complot van de vrijmetselarij. Haar man was vrijmetselaar, evenals de rechter en zelfs haar eigen advocaat was lid daarvan. Een vriendin en medestrijder kwam om het leven door een (verdacht) vliegtuigongeluk. Gouget vloog daarom niet meer. Ze werd hoe langer hoe achterdochtiger en verhuisde voortdurend. De verdachtmakingen naar haar man en de vrijmetselarij waren voor ons tamelijk complex en verwarrend.
Wat er van waar is, is niet aan ons. Wij vinden het verdrietig dat ze er niet meer is en hopen dat haar geest nu meer rust heeft.
Boekentip: Wat zit er in uw eten? De gids over E-nummers die ervoor zorgt dat u zich niet langer vergiftigt
‘Oswald-vibe’: Snowden suggereert dat Witte Huis geen ‘schone handen’ heeft na nieuwe aanslag op Trump
Kremlin: “Overwinning Clinton zou geleid hebben tot derde wereldoorlog”
De connectie tussen massale schietpartijen en antidepressiva is schokkend. Waarom hoor je hier nooit iets over in de media?
Vaccins barstensvol gevaarlijke deeltjes. Als je dit weet denk je wel twee keer na voordat je ze in je kinderen laat spuiten
Waarom heeft oud-premier Rutte NIETS gedaan met dit rapport over terreuraanslag op Nord Stream-pijpleidingen?
Een beroemde dierentrainer wilde bewijzen dat honden helderziend zijn. Dit is zijn opmerkelijke verhaal
Mark Rutte voert ’typisch psychopathisch beleid’
Trudeau raakt regie kwijt: Ook Quebec zet zich schrap voor enorm vrijheidskonvooi truckers
‘Ongekend’ mysterie: Tientallen vluchten verdwijnen van radar