Buitenland

Shell medeplichtig aan moorden, martelingen en dorpsverbrandingen. Ongelooflijk waar deze oliereus toe in staat is

Help anderen door dit artikel met je vrienden op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Amnesty International roept Nigeria, Groot-Brittannië en Nederland op een strafrechtelijk onderzoek in te stellen naar de rol van Shell bij misdaden van de Nigeriaanse regering in de jaren negentig tegen de Ogoni-gemeenschap.

Volgens de mensenrechtenorganisatie blijkt uit interne documenten van Shell en getuigenverklaringen dat het oliebedrijf het Nigeriaanse leger herhaaldelijk aanmoedigde actie te ondernemen tegen protesten van de Ogoni, terwijl het bedrijf wist tot welke verschrikkingen dat zou leiden.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Inwoners van Ogoniland kwamen in opstand nadat olielekken van Shell enorme milieuschade hadden aangericht.

Aandrongen

Shell vroeg in 1990 aan een paramilitaire politie-eenheid om ‘bescherming’ tegen protesten waarop agenten het dorp Umuechem aanvielen en tenminste 80 mensen doodden. Zo’n 600 huizen werden platgebrand.

De multinational bleef volgens Amnesty in de jaren daarna om militaire hulp vragen, wat tot nieuw bloedvergieten leidde.

Interne documenten laten zien dat Shell bij hoge ambtenaren aandrong op militair ingrijpen, zelfs nadat veiligheidstroepen al vele demonstranten hadden gedood, gemarteld en verkracht.

Volledig op de hoogte

De oliereus bood het leger zelfs materiële ondersteuning, waaronder transport van soldaten om protesten te breken.

Shell financierde tenminste één legeraanvoerder die bekend stond om zijn brute optreden.

De directeuren in Den Haag en Londen waren volledig op de hoogte van wat er in Nigeria speelde.

Schandalig

“Het is schandalig dat mensenrechten nog steeds ondergeschikt zijn aan belangen van grote multinationals zoals Shell,” reageerde SP-Kamerlid Sadet Karabulut.

“In Nederland wordt het leven van veel Groningers al jarenlang kapot gemaakt door grote bedrijven als Shell en de NAM. De Nederlandse overheid weigert de gaswinning terug te schroeven,” voegde ze toe.

“Tijd om deze macht te breken,” aldus het Kamerlid.

Foto: Philafrenzy Wikimedia Commons

[Amnesty]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit artikel goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

23 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
trackback
Eindtijdsignalen en ander opvallend nieuws, verzameld door: Arie Goedhart | Silvia's Boinnk!!!
7 jaren geleden
War on error
War on error
7 jaren geleden

Je hoeft er niet te tanken. Rijd een pompstation verder.

Los daarvan; wat is dat voor trend? Zaken met terugwerkende kracht gaan oprakelen.
De verstrengeling grootbedrijf politiek is inherent aan onze monarchie, daaraan tornen is tot mislukken gedoemd.

De SP staat alleen, de rest heeft de kant gekozen van de Koning, itt. het volk:
http://www.nrc.nl/troonswisseling/2013/04/24/trouw-zweren-aan-rechten-van-koning-eed-kamerleden-is-uniek-en-omstreden/
http://www.independent.co.uk/news/world/colonial-atrocities-explode-myth-of-dutch-tolerance-1439153.html

https://www.ftm.nl/artikelen/waarom-de-invloedrijkste-lobbyisten-geen-lobbyist-zijn

Marcel Koningen
Marcel Koningen
7 jaren geleden

En de grootaandeel houders maar statig zwaaien van uit paleizen alwaar zij riant en met uitkering van uit de belasting vertoeven en vanuit koetsen met afbeeldingen van hun verhoudingen met de wereld en vliegtuigen op weg voor de zoveelste naar de gewone burger toe ogen uitstekende vakantie’s op exotische bestemmingen en worden wij dagelijks op de hoogte gehouden over een nieuwe scheet van de uitdijende families .Alleen in Nederland ? nee hoor ook bij onze buren en eigelijk over de hele wereld.Liegen en met agressie angst zaaien om dingen voor elkaar te krijgen zijn de gereedschappen van de psychopathologie van psychopaten.Hoera,hoera,hoera

Rikk
Rikk
7 jaren geleden

Nederland staat in alle lijstjes in de TOP TIEN ranking van de wereld. Top toch… zucht.

Jaya
Jaya
7 jaren geleden

Deze elite is barbarisch.

zevenenergie
zevenenergie
7 jaren geleden

Ik ben geen dromer, dit soort gedrag zie ik overal terug. of het nu in de supermarkt is waar mensen elkaar het hooft wel in kunnen slaan als er iemand voordringt, of als het werkelijk gebeurd op zaterdag avond tijdens een avondje stappen als er te veel gedronken of gesnoven is.
De ons zelf voorgehouden beschaving is, maar een heel dun schilletje. Er hoeft maar iets kleins te gebeuren en er worden krachten in ons wakker, die dat schilletje doen scheuren.

Het heeft geen zin dat schilletje dikker te maken. Het is beter om die krachten die in ons leven eens te ontmoeten. Wie dat gedaan heeft zal ook niet zo snel meer met zijn vingertje wijzen en wat nederiger zijn, want die krachten zij sterk, heel erg sterk.
Vele malen sterker dan dat o zo dunne schilletje.

Jer
Jer
7 jaren geleden

Shell is de grootste winstmaker voor de Nederlandse staat. En het is nog steeds geld boven moraal. Dus helaas en erg jammer: een kansloze missie voor de kamerlid.

Gezinusk
Gezinusk
7 jaren geleden

Over de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) vermeld Wiki het volgende;

”De NAM is voor de helft eigendom van het Brits-Nederlandse Shell en voor de helft van het Amerikaanse bedrijf ExxonMobil.”

Dan komen we dus respectievelijk uit bij de familie Rothschild en de Rockefellers.

rob
rob
7 jaren geleden

Niet alleen Shell de banken kunnen er ook van van ,,dus nooit meer pinnen.

baisetamere
baisetamere
7 jaren geleden

shell heeft het net voor elkaar gekregen om helemaal geen belasting meer te gaan betalen en dan denken ze serieus dat er een onderzoek gaat komen.

math
math
7 jaren geleden

De groot- aandeelhouders van Shell . En in Nederland is een familie die 25 % aandelen heeft in shell. Al die families verstoppen zich via listige trucjes achter de aandelen . Een aandeel kun je niet Juridisch ter verantwoording dagen.

trackback
Want God is niet een God van wanorde, maar van vrede. Door Cor van Ruitenbeek. | Silvia's Boinnk!!!
7 jaren geleden
trackback
inzicht een God van Vrede
7 jaren geleden
Back to top button
23
0
We lezen graag je reactie!x