Het Europese patent op aspartaam is openbaar gemaakt en bevestigt dat de kunstmatige zoetstof wordt gemaakt van de ontlasting van de genetisch gemodificeerde E. colibacterie.
Hoewel dit gegeven al sinds 1999 bekend is, werd indertijd weinig aandacht gegeven aan aspartaam.
Nog minder aandacht was er toen voor de producent van aspartaam: Monsanto. De landbouwgigant voegde destijds genetisch gemodificeerd aspartaam toe aan frisdrank in Groot-Brittannië.
Gekloonde micro-organismen
De ‘gekloonde micro-organismen’ waar het patent over spreekt blijken genetisch gemodificeerde versies van de E. colibacterie te zijn. Ze zijn genetisch aangepast zodat ze buitengewoon grote peptiden kunnen aanmaken die worden gebruikt voor de productie van aspartaam.
De bacteriën produceren verder eiwitten die asparaginezuur en fenylalanine bevatten, aminozuren die worden gebruikt om de kunstmatige zoetstof te maken.
Omstreden
De ontlasting van de bacteriën wordt vervolgens behandeld zodat de grote peptide en een ongebonden carboxygroep in een dipeptide worden omgezet. De dipeptiden worden aangevuld met alcohol en methanol om aspartaam te verkrijgen.
De producten die Monsanto maakt zijn erg omstreden. Afgelopen maand verdedigde Coca-Cola het gebruik van aspartaam nog in een grote advertentiecampagne. Volgens de frisdrankgigant ondersteunen diverse studies de veiligheid van het product. Yeah, right.
Bron: UPI.com
Gerelateerd:
- Coca-Cola lanceert propagandacampagne over aspartaam
- Vijf vragen en antwoorden over kunstmatige zoetstoffen
- Advantaam gaat aspartaam vervangen
- Stevia: heilige graal in de strijd tegen suiker
- Consumentengroep waarschuwt tegen sucralose
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Great Reset’-professor op tv: wereldbevolking moet meer dan gehalveerd worden
VIDEO: NASA filmt ‘UFO die licht naar de aarde straalt’, waarna het beeld op zwart gaat
Senator vraagt aandacht voor belangenverstrengeling OMT-leden: ‘Deze black box moet worden opengeknipt’
Kijk: Italiaanse premier Giorgia Meloni onthult hoe Frankrijk Afrika leegrooft
Fluoridering van drinkwater vanaf nu officieel verboden in Israël
De Grote Knip- en Plakshow van de NOS: ‘Dit soort montages zijn zeer kwalijk en misleidend’
Meisje wist tijdens bijna-doodervaring alles over het universum. Dit gebeurde er nog meer
Reusachtig object ‘kantelt’ het universum
Nederland zal bevrijd worden. Wat iedereen moet weten over de grondwet