Voormalig Eurocommissaris Neelie Kroes heeft in 2015 ondanks een lobbyverbod een gesprek tussen Uber-topman Travis Kalanick en premier Rutte geregeld. De ontmoeting moest vooral niet in Nederland plaatsvinden vanwege lopende rechtszaken tegen Uber, adviseerde de ambtelijke top. Dat blijkt uit documenten die donderdag openbaar zijn gemaakt na maanden vragen.
Kamerlid Pieter Omtzigt deelt op Twitter een sms van Kroes aan Rutte uit 2015. Ze schreef: “In Goult aan het genieten? Of inspecteer je je Koninkrijk? Ben jij volgende week weer in het Torentje? Zo ja, heb jij volgende week een half uur voor mij? Heb een fascinerende ontmoeting gehad met founder van Uber. Kan mijn kleinzoon zijn. Hij doet mij denken aan Steve Jobs toen ik bij hem thuis over de vloer kwam. Je moet hem ontmoeten. Nederland heeft kansen.”
Het antwoord dat de ambtenaren voorstellen: niet hier.
Maar in Davos (ik neem aan World Economic Forum) kan het wel. pic.twitter.com/zYNLtvDmeZ— Pieter Omtzigt (@PieterOmtzigt) February 2, 2023
Verkeerd signaal
Rutte stelde een tête-à-tête in Davos voor. “Daar kan een gesprek tussen hem en mij een andere, minder zware lading hebben. In Davos zou ik me zo’n gesprek goed kunnen voorstellen. Maar in deze fase zou van een ontvangst in het Torentje toch een verkeerd signaal kunnen uitgaan.” Het World Economic Forum neem ik aan, aldus Omtzigt.
Hij vindt het verder opvallend dat de regering zelf een intern onderzoek begon en dat deze stukken en vragen niet in het vrijgegeven pakket voorkomen. Dat terwijl de Kamer was beloofd om de onderzoeksvraag te krijgen.
Columnist Marianne Zwagerman constateert: “De premier gebruikt het ‘praatclubje in Davos’ dus om schimmige zaakjes te doen die niet in het Torentje kunnen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Immer betrouwbare en onbevooroordeelde NOS komt met filmpje over complotten. Dit is de waarheid over de waarheid over de waarheid
Luister: Gideon van Meijeren veegt vloer aan met GroenLinks-Kamerlid
Het Oude Egypte: Vortex naar de hogere dimensies
Wanhopige docente doet oproep: ‘Stop met deze tweedeling!’
‘Gezicht van verpleegster verlamd’ na coronavaccin: ‘Alsjeblieft, haal deze vaccinatie niet’
Gambia geneest meer hiv-patiënten met kruiden
Nieuwste onthullingen MH17 desastreus voor Rutte. Volg de ontknoping
Het geheim van gedachtekracht – deel 3 – Het formuleren van woorden en zinnen
Tienermeisje sterft slechts vijf dagen na HPV-vaccin, artsen noemden haar ‘lui kind’