Mensen die menen dierenleed te bespeuren, kunnen vanaf 15 november alarm slaan via het speciale meldnummer 144. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) heeft dat laten weten.
Het meldpunt ‘144, red een dier’ wordt ondergebracht bij het Korps landelijke politiediensten (KLPD).
Speciaal opgeleide politiemensen gaan de meldingen beoordelen en sturen indien nodig meteen het regionale politiekorps op een dier in nood af. Ook kunnen ze een dierenambulance of gespecialiseerde diensten zoals de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) en de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) inschakelen. De nVWA houdt zich vooral met dieren in bedrijven bezig, de LID met dieren als hobby.
De ministeries van Veiligheid en Economische Zaken hebben afspraken gemaakt over de gezamenlijke bestrijding van dierenleed met de Dierenbescherming, de Federatie Dierenambulances Nederland en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde. Het meldnummer van de Dierenbescherming wordt vanaf 15 november dan ook doorgeleid naar 144.
Illegale dierenhandel
Het meldnummer is onderdeel van een centrum bij het KLPD dat ook onderzoek doet naar internationale illegale dierenhandel en verbanden tussen dierenmishandeling en andere strafbare feiten zoals partner- en kindermishandeling.
De bestrijding van dierenleed is belangrijk voor het huidige kabinet. De eerste ‘animal cops’ zijn in aantocht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft per 1 oktober ook besloten zwaardere strafeisen wegens dierenleed te vorderen. Tevens wordt voortaan een reclasseringsrapport gevraagd bij delicten met een sadistische inslag of in gevallen waarin sprake is van grote maatschappelijke verontwaardiging.
Bron: Volkskrant.nl






“Fysiek onmogelijk”: De autopsiefoto van JFK met daarop een kogelfragment blijkt vervalst
Mamma mia en holy ‘piep’
66 landen doen oproep tijdens Algemene Vergadering VN: ‘Maak einde aan oorlog in Oekraïne’
Must-see: een onthullend gesprek over complotten en taboes in een gecorrumpeerde wereld
Kolonel vertelt waarom je weinig waarde moet hechten aan nieuwsberichten over Oekraïne
Astronomen in de ban van ‘alienconstructie in de Melkweg’
EmDrive: China claimt doorbraak in onderzoek naar ‘onmogelijke’ motor
Verontrustend: Regering-Trump keurt omstreden zelfversterkend mRNA-vaccin versneld goed
Musk: hierom zijn miljardairs bang dat Trump de verkiezingen wint