Het KNMI waarschuwt dat Nederland door klimaatverandering nog meer last van hitte en droogte krijgt dan eerder werd verwacht. Ook de zeespiegelstijging valt als het tegenzit hoger uit, blijkt uit de nieuwste klimaatscenario’s waar het instituut jaren aan heeft gewerkt.
Zelfs in het meest optimistische scenario zijn de gevolgen voor Nederland groot, aldus het KNMI. Als de uitstoot fors daalt, zullen de gevolgen minder groot zijn, beweert het KNMI.
Het instituut krijgt op social media bakken kritiek. “Het KNMI kun je inmiddels afschrijven als organisatie die je serieus moet nemen. Eerst door warme zomers uit het verleden te schrappen en nu ook door maffe scenario’s te bedenken qua zeespiegelstijging,” stelt auteur en spreker Hans van Tellingen (BVNL).
Jurist Sietske Bergsma heeft een duidelijke boodschap voor het instituut:
Fuck off https://t.co/Sud54Kc4TD
— Sietske Bergsma (@SBergsma) October 9, 2023
Jan Roos merkt op: “KNMI weet niet eens welk weer het morgen wordt. Daar werken alleen maar alarmisten die door middel van boekjes en voordrachten over klimaat geld verdienen.”
Wetenschapsjournalist Simon Rozendaal merkt op dat het KNMI in zijn scenario’s weer het omstreden en uiterst onwaarschijnlijke SSP5-8.5-scenario gebruikt.
Onverantwoordelijk
Niet alleen professor Roger Pielke jr. vindt het KNMI daar onverantwoordelijk in, de gerenommeerde klimaatonderzoekers Zeke Hausfather en Glen Peters schreven in Nature: ‘Gelukkig wordt de wereld die in dit scenario wordt verbeeld steeds onwaarschijnlijker’.
Het is volgens Rozendaal ‘onverantwoordelijk’ om zo’n scenario te hanteren.
Doodsvonnis
“Heb je alles gehad, komt de Sturmabteilung van het KNMI nog eens aankakken met een doodsvonnis,” zegt columnist Arthur van Amerongen.
Hoofddirecteur Maarten van Aalst van het KNMI zei tijdens een perspresentatie dat Nederland zich moet voorbereiden op ‘nachtmerriescenario’s’.
De rillingen lopen je over de rug.
Hoe je al 40 jaar wordt beetgenomen door de Nederlandse media. Journaliste fileert NOS Journaal
Must read: “De berichtgeving over Syrië is de grootste medialeugen van deze tijd”
Nieuwsnetwerk ontslaat wetenschapsjournalist die vraagtekens zette bij vaccins en global warming
Marion Koopmans uit WHO-onderzoeksteam gezet: ‘Gaat dit gevolgen hebben voor haar positie?’
Bij velen dringt door hoe eenzijdig we al die jaren zijn geïndoctrineerd met de schrikbarend eenzijdige NPO-visie. Dit is de kracht van propaganda
Deze vier geheimzinnige voedselreuzen bepalen wat jij eet (en bijna niemand kent ze)
Vergeet Scientology, maak kennis met de Ordo Templi Orientis
38.000 klanten nemen het op tegen Australische bankreus
VIDEO: Warp-ruimteschip brengt ons in 2 weken naar Alpha Centauri