De Franse minister van Onderwijs heeft aangekondigd dat mobiele telefoons op Franse scholen verboden worden. Jean-Michel Blanquer zei dat het verbod in september 2018 ingaat.
Telefoons zijn in Frankrijk al verboden in de klas, maar vanaf september volgend jaar mogen leerlingen ze ook niet meer gebruiken tijdens de pauzes en tussenuren.
“Vandaag de dag spelen kinderen niet meer, ze zitten alleen maar naar hun smartphones te staren en dat is een probleem,” zei Blanquer.
Publieke gezondheid
Mogelijk gaan scholen kluisjes neerzetten waar leerlingen hun telefoons in kunnen bewaren. “We werken momenteel aan dit verbod en het kan op verschillende manieren gaan,” zei Blanquer.
“Telefoons zijn mogelijk nodig tijdens de les of in noodgevallen, dus moeten ze ergens worden opgeborgen,” zei hij.
Voor de onderwijsminister is het verbod op mobieltjes en tablets een kwestie van publieke gezondheid.
Cyberpesten
“Het is belangrijk dat kinderen jonger dan zeven jaar niet naar die schermpjes zitten te staren,” zei hij. Op deze manier wil de minister ook het cyberpesten aanpakken.
Het verbod geldt voor basisscholen en middelbare scholen voor leerlingen van 11 tot 15 jaar. Het telefoonverbod was één van de verkiezingsbeloften van president Macron.
Telefoongebruik in de les blijft niet zonder gevolgen. Leerprestaties gaan achteruit als leerlingen hun telefoon binnen handbereik hebben, toont onderzoek van de London School of Economics aan.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Verhitte discussie in België over link tussen vrijmetselarij en bankwezen
Pepijn van Houwelingen: ‘Dit is de keuze die wij de Nederlanders gaan voorleggen op 29 oktober’
Nu in de krant: prikspijt bij veel Nederlanders wegens bijwerkingen
Document laat zien: Marion Koopmans stond klaar om te getuigen tegen ontslagen toponderzoeker Rogier Louwen
Minister verandert op de valreep de spelregels voor Ongehoord Nederland. Dit is een ’typisch voorbeeld’ van een onbetrouwbare overheid
Je brein hallucineert je realiteit. Waarom de wereld om je heen een illusie is
Deze kunstmatige zoetstof is zojuist gelinkt aan ‘meest agressieve’ vorm van hersenkanker
Wij gaan door! Steun jij ons ook in 2022?
Boeddhistische monnik is gelukkigste man ter wereld