Er is steeds meer vraag naar waterfilters, maar je hebt geen ingewikkeld apparaat nodig om er zeker van te zijn dat je kraanwater vrij is van schadelijke stoffen.
Onderzoekers uit Singapore hebben onlangs ontdekt dat water op een effectieve manier kan worden gefilterd met fruitschillen en schoonmaakalcohol.
Ramakrishna Mallampati gebruikte tomaten- en appelschillen in combinatie met de schoonmaakalcohol om water te zuiveren. In rurale gebieden kunnen er naast bacteriën ook schadelijke stoffen en pesticiden in het drinkwater komen. Door stukken van de schil in een oplossing met schoonmaakalcohol te leggen, ze te laten drogen en vervolgens een paar uur in vies grondwater te leggen, absorberen ze zware metalen, kleurmiddelen, pesticiden en nanodeeltjes. Pathogenen blijven wel achter in het water.
Verwijder de schillen en het water kan worden gedronken. Fruitschillen zijn goedkoop en ruimschoots voorhanden, in tegenstelling tot dure infrastructuur of waterzuiveringstechnologie. “We zijn niet uit op commercialisatie,” zei Mallampati. “We werken met NGO’s die de technologie beschikbaar kunnen maken voor het volk.”
Mallampati onderzoekt nu hoeveel schillen nodig zijn om water in verschillende landen te zuiveren. Hij kijkt daarbij per land naar het vervuilingsniveau.
Ook bananen kunnen worden gebruikt om water te zuiveren:
Gerelateerd:
- Koriander zuivert drinkwater
- Heilige Basilicum kan fluoride uit drinkwater verwijderen
- Kwaliteit drinkwaterbronnen deels onvoldoende
- Afrikaanse plant maakt veelgebruikte pijnstiller
- Israël verbiedt fluoridering van drinkwater
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dit zijn ze dan: de anonieme wappiebestrijders van het wappie-watchers-collectief Videre
Journalist die rechtszaak tegen Reiner Füllmich bijwoont: ‘Het stinkt aan alle kanten’
Minister Kennedy kondigt aan: 24 staten sturen aan op verbod op besproeien van mensen met gifstoffen
Een academisch schandaal van de eerste orde. Reactie Steven Greer op onderzoek naar ‘buitenaardse’ mummie
Arts deelt zeer zorgwekkende cijfers over de prik
VIDEO: “Leugenachtige, moordzuchtige zionisten zaten achter 9/11”
Politieke correctheid leidt tot Orwelliaanse nachtmerrie. Luister naar de woorden van John Cleese
Defensie zamelde legerkleding in voor Oekraïense neonazi’s
Wie is Dilan Yesilgöz eigenlijk? ‘Mensen weten dit niet’