Er ontstond de afgelopen dagen “ophef” in de media over “extreemrechtse” kandidaten van FVD. Ze raakten in opspraak vanwege appjes die ze in hun jeugd (!) hebben verstuurd, bijna 10 jaar geleden.
Er is geen ophef over een neonazi die 12 jaar lid is geweest van de VVD en daarvoor de JOVD, de jongerentak van de partij.
Vaccinatie Alliantie
Het gaat om wijlen Evert Mouw, die lid was van het forum Stormfront en als lid van de Nieuwe Nationale Partij en later de Nationale Alliantie demonstraties bijwoonde, ontdekte Wob-onderzoeker Cees van den Bos.
Later bleek Mouw ook in de Vaccinatie Alliantie te zitten, waar de beruchte Denktank Desinformatie uit is ontsproten. Van den Bos: “Misschien kunnen we de toenmalig staatssecretaris van VWS Paul Blokhuis (ChristenUnie) of minister Hugo de Jonge (CDA) daar nog eens over aan de tand voelen. Hoe daar een neonazi in verzeild is geraakt.”



Spotprenten
Van den Bos verwacht nu donkerbruine jaren ’30-spotprenten in De Telegraaf, De Groene en Joop van Dilan Yesilgöz met klakkende hakken en Paul en Hugo met gestrekte rechterarm omhoog.
“Er zitten dus neonazi’s bij de VVD,” merkt medisch adviseur Wendy Mittemeijer op. “Waar is de ophef? Oh wacht… Het is de partij van Rutte en dan maakt het allemaal niks uit, want hij fietst en eet gezonde appeltjes. En CDA is die bontebalfatsoenspartij.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Top 10 schandalige dingen over terreurgroep IS die de westerse media verzwijgen. Een echte eyeopener
Radio-dj snoeihard over politieoptreden Museumplein: ‘Schaam je kapot’
Kijk: Arts legt uit hoe de covidprik wordt gebruikt om de menselijke geest te veroveren
Amerikaans congreslid maakt geheime trip naar Syrië om feiten boven tafel te krijgen
3 reuzen kopen alle huizen op: ze willen liever niet dat je dit weet
Feitenchecker bij uitstek bakt er weinig van. Dit is hoe de media misleiden over cannabis
E.T. in Dorset? Mysterie rond indrukwekkende graancirkels
Melk is niet goed voor elk (video)
Antiek voorwerp suggereert dat Jezus niet aan het kruis is genageld