Amerikaanse diplomaten waarschuwden al in januari 2018 voor een laboratorium in Wuhan dat onderzoek deed naar coronavirussen bij vleermuizen. Labmedewerkers gingen bijvoorbeeld onvoorzichtig te werk.
Het gaat om het lab van het Wuhan Institute of Virology, schrijft de Washington Post, die beschikt over rapporten van de diplomaten.
In één van de rapporten staat dat er sprake is van ‘een tekort aan goed opgeleide onderzoekers’.
Risico op een nieuwe epidemie
En nog omineuzer: “Dat de virussen mogelijk op de mens kunnen overgaan, vormt een risico op een nieuwe Sars-achtige epidemie.”
Het coronavirus lijkt in ieder geval niet afkomstig te zijn van de beruchte voedselmarkt in Wuhan.
Het medische tijdschrift The Lancet liet namelijk weten dat op de markt geen vleermuizen werden verkocht én dat de eerste coronapatiënten niet in de buurt van de markt zijn geweest.
Steeds meer signalen
Een lab in Shanghai dat onderzoek deed naar het nieuwe coronavirus is gesloten. Artsen en journalisten die erover schreven, zijn spoorloos verdwenen.
Wel is bekend dat het virus afkomstig is van vleermuizen die voorkomen in de provincie Yunnan, waar ook het Wuhan Institute of Virology vleermuizen vandaan haalde.
De Washington Post heeft nog geen bewijzen gevonden die het virus rechtstreeks linken aan het lab. Er zijn wel steeds meer signalen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nieuw-Zeelandse boerin verrast door UFO’s. Wat zijn dit voor vreemde lichtbollen?
Plaatsvervangend onderminister onder president George H.W. Bush: Hij ‘groomde en speelde met’ jonge jongens. Kijk video
Levensverzekeraar betaalt niet uit nadat man sterft door covidvaccin en dit is de opmerkelijke reden
Martelkamer Oekraïense leger in Marioepol: overlevende toont geheime folterruimten
Brits tv-programma bewijst dat Nederlandse overheid extremisten in Syrië financiert. Hier ging uw belastinggeld naartoe
‘Gaten bij de polen hebben omtrek van 2250 kilometer’
Enorme waterreservoirs onder het Marsoppervlak
Turkije doet oproep tot wereldwijde jihad, ook aan Turken in Nederland: ‘Er staat ons wat te wachten’
Ancient Aliens 5: Geheimen van de tombes (video)