Bhutan gaat met het oog op de enorme druk die de mens op onze planeet uitoefent voor een groene economie.
Het Centraal-Aziatische koninkrijk wil het eerste land ter wereld worden dat alleen nog maar biologisch voedsel en biologische landbouwproducten produceert.
Dat zei de Bhutaanse minister van Landbouw Pema Gyamtsho zondag. Bhutan meet de ontwikkeling van het land niet in termen van het bruto nationaal product, maar van het bruto nationaal geluk.
Vier pijlers
Het door Koning Jigme Singye Wangchuck verwoordde bruto nationaal geluk wordt berekend op basis van vier pijlers: duurzame sociaal-economische ontwikkeling, het behoud en de bevordering van culturele waarden, behoud van het natuurlijke milieu en goed bestuur van ondernemingen.
Het geïsoleerde land in de bosrijke bergen van het oosten van de Himalaya ligt ingeklemd tussen India en China. Er wonen ongeveer 700.000 mensen. Twee op de drie Bhutanen leven van de biologische landbouw.
Televisie
Dat heeft ook ten dele te maken met het gebrek aan infrastructuur. Alleen boeren in gebieden die over een weg te bereiken zijn kunnen chemicaliën kopen, aldus Gyamtsho.
Om de eigen cultuur en het geestelijk welzijn van haar inwoners te behoeden, heeft het land tot 1999 de televisie buiten de deur weten te houden. Om massatoerisme te voorkomen is het heel duur om als toerist Bhutan te bezoeken.
Bron: RTL.nl
Gerelateerd:
- Georganiseerde misdaad zit achter tropische ontbossing
- Pers zaait verwarring over biologisch voedsel (video)
- Bhutan: biologische landbouw is weg naar geluk
- Geluksbeleid is zo gek nog niet
- Manhattan besproeid met pesticide om West-Nijlvirus
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wetenschap staat voor raadsel: ‘Reïncarnatie van Boeddha’ kan 10 maanden zonder voedsel of water
Oostenrijk uit de EU? Meer dan 260.000 Oostenrijkers tekenen petitie over exit uit de Europese Unie
Bomaanslag in Teheran op kerngeleerde
Geen complottheorie, maar complotfeit: de Europese digitale identiteit voor totale controle komt eraan!
Dit is de echte reden waarom schepen Oekraïense havens niet kunnen verlaten
‘Australië en Nieuw-Zeeland kondigen binnenkort energielockdowns aan’
Cannabis maakt pijn draaglijker
Van JFK tot 9/11: alles is een duistere truc van de elite. Deze shockerende film heeft al miljoenen mensen de ogen geopend
We leven in een maffiastaat! De VS is veranderd in een maffiastaat. Politiek commentator haalt fors uit