Jurist Toine Manders claimde in 2017 tijdens een hoorzitting van de parlementaire ondervragingscommissie die onderzoek deed naar belastingontwijking dat de overheid inbreuk maakt op het eigendomsrecht van burgers door belasting te heffen.
“De staat komt aan haar geld door mensen te bedreigen met opsluiting in een hok.”
BVNL, waar Manders op de lijst staat, heeft beelden van de hoorzitting op X geplaatst.
BVNL Tweede Kamer kandidaat Toine Manders vindt belasting een vorm van diefstal en krijgt een ‘DDR-gevoel’ bij vraag van SP-Kamerlid Renske Leijten. #BVNL pic.twitter.com/O3peQk2DYT
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) September 27, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Groot onrecht
De jurist, oud-directeur van het Haags Juristen College, stelt dat belasting gelegaliseerde roof is. Hij hielp duizenden Nederlanders hun vermogen te onttrekken aan de fiscus.
In 2014 werd hij opgepakt door de FIOD. Manders zegt zijn werk te hebben gedaan uit idealisme. Dat de overheid met belastingheffing inbreuk maakt op het eigendomsrecht is volgens hem een groot onrecht.
Schokkend
Hij werd boos toen Kamerlid Renske Leijten hem voorhield dat hij op dat moment in een met belastingopbrengsten gefinancierde sociale huurwoning woonde. “De overheid neemt mij alles af wat ik heb en dan moet ik dankbaar zijn?” vroeg hij. “Ik vind het schokkend dat u dat durft te zeggen.”
“Ik krijg een beetje een DDR-gevoel als u dat zegt.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De aardbevingsramp is verschrikkelijk, maar er deed zich nog een ramp voor die is verzwegen
Verloskundige signaleert alarmerende trend: ‘Ik heb dit nog nooit eerder gezien’
Kijk: Bussen vol jonge mannelijke asielzoekers gedropt in Kijkduin – ‘Nul inspraak omwonenden!’
Nieuwe ziektegevallen coronavirus in Frankrijk en Duitsland: ‘Tweede Kamer moet nu aan de bel trekken’
Het Wow!-signaal: Onderschepte buitenaardse boodschap?
“Westen gebruikt terrorisme als nieuw instrument om het Midden-Oosten te onderwerpen”
Quarantainekampen in Nederland? ‘Dit is een stap te ver’
Zelensky benoemt WEF-Young Global Leader Chrystia Freeland tot economisch adviseur: ‘What could possibly go wrong?’
Great Reset: zo ziet een ’15-minutenstad’ er dus uit