
Begin deze maand verzorgde de wereldberoemde schrijver en politicus Vaclav Klaus (foto, links) een lezing voor het Renaissance Instituut, het wetenschappelijke bureau van de FVD.
Klaus is bekend geworden als succesvol staatsman en politicus, maar bovendien – en dat is zeer ongewoon – heeft hij tegen de gevestigde orde in nadrukkelijk stelling genomen tegen de heersende opinies op de gevoelige thema’s EU en klimaat.
Hij neemt stelling in het klimaatdebat en doorziet de klimaat- en immigratiereligies van Europa.
Mondiale klimaathysterie
Klaus is voormalig president van Tsjechië (2003-2013). Samen met een andere Vaclav, Havel, verzette hij zich tegen het communisme, bevrijdde hij Tsjechoslowakije van het Sovjet-juk en was hij verantwoordelijk voor de vreedzame ontvlechting van Tsjechië en Slowakije.
Hij staat bekend als groot criticus van de EU en de afgelopen jaren heeft hij zich gericht tegen de mondiale klimaathysterie.
In onderstaande lezing gaat Klaus dieper in op de grote vragen die het Europa van nu bezighouden: immigratie, identiteit en democratie:
oud president zoekt hobby