De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un is van plan om over een paar weken de Amerikaanse president Donald Trump te ontmoeten. Ligt vrede in het verschiet?
“Deze ontmoeting is een historische kans om Noord-Korea te ontwapenen en vrede te realiseren,” zei het Amerikaanse congreslid Tulsi Gabbard in een interview met Fox News.
“Dit gaat niet om Trump, maar om vrede,” voegde ze toe.
Afschrikmiddel
Gabbard merkte op dat het belangrijk is om rond de onderhandelingstafel te gaan zitten zodat we vrede kunnen bereiken en meer oorlog kunnen vermijden.
Trump moet zich dan wel aan zijn woord houden en uiteindelijk niet alsnog het regime van Kim Jong-un afzetten.
“Dat is de reden waarom Noord-Korea over kernwapens beschikt, als afschrikmiddel tegen regimeverandering,” zei het congreslid.
Enorme fout
Om betrouwbaar over te komen moet de VS eerst een einde maken aan de oorlog in Syrië, die ook gericht is op regimeverandering, aldus Gabbard.
Daarnaast moet de VS ophouden met politieagentje spelen in de wereld.
Trump moet verder openlijk erkennen dat het afzetten van Saddam Hoessein door president Bush een enorme fout is geweest.
Hij moet ook openlijk erkennen dat het afzetten van de Libische leider Gaddafi door Obama en Clinton een enorme fout is geweest.
Alsnog
De Amerikaanse overheid beloofde Gaddafi niet aan te zullen vallen als hij afstand zou doen van kernwapens. Enkele jaren later viel de VS Libië alsnog binnen, merkte Gabbard op.
“We gooiden bommen op Libië en Gaddafi werd afgezet,” zei ze.
En tot slot moet Trump zich houden aan de Iran-deal. In 2015 bereikten zes wereldmachten een akkoord met Iran over de nucleaire ontwapening van dat land en tot dusver houdt Iran zich aan de voorwaarden.
Als Trump zomaar uit het akkoord stapt, zal Noord-Korea minder snel geneigd zijn de Amerikanen te vertrouwen, besloot Gabbard.
Bekijk het interview hieronder:
Foto: Maliepa Wikimedia Commons
[Fox News]






Vallende ijsklompen uit hemel in Brooklyn
Artsen en geneeskundestudenten leren dit niet. Neuroloog doorprikt mythe rond ‘hersendood’
Man (41) stopt met het drinken van frisdrank. Dit gebeurde er met zijn lichaam
Labour-kandidaat geschorst omdat hij tweette dat terreurgroep IS wordt gefinancierd door de Rothschilds. Dit schreef hij nog meer
Je raadt nooit hoe de goudprijs wordt bepaald
Vicepresident Johnson zat volgens Rusland achter moord op Kennedy. JFK-files bevatten explosieve informatie
Oekraïense leger vernietigt tienduizenden tonnen graan en maïs: ‘Geloof niet alles wat in de pers staat’
De oorsprong van Pasen
‘De Europese Unie plant de grootste bankoverval aller tijden in ons land’