![](https://www.ninefornews.nl/wp-content/plugins/iwc-speak/image/no-voice-file.png)
Het Turkse parlementslid Eren Erdem heeft in een interview met de Russische zender RT gezegd dat terroristen van Islamitische Staat (IS) via Turkije het dodelijke saringas hebben geïmporteerd.
De Turkse overheid heeft Erdem beschuldigd van hoogverraad en een onderzoek ingesteld.
Het parlementslid zegt in het interview dat de benodigde grondstoffen voor chemische wapens naar Turkije zijn gebracht en vervolgens naar IS-kampen in Syrië zijn getransporteerd. De chemicaliën zijn volgens Erdem gekocht in Europa.
“Westerse bronnen weten heel goed wie de saringasaanvallen in Syrië hebben uitgevoerd,” zei hij. Erdem verwees naar de aanvallen op de Syrische stad Ghouta en verschillende andere plaatsen in de buurt van de Syrische hoofdstad Damascus, waar in 2013 raketten met saringas werden afgevuurd. Bij de aanvallen kwamen 1400 mensen om het leven, onder wie ruim 400 kinderen.
Overheidscomplot
Erdem stuitte op een gerechtelijk onderzoek uit 2013 waaruit bleek dat een aantal Turkse burgers hadden deelgenomen aan onderhandelingen met IS over de levering van saringas. Uit getapte telefoongesprekken is naar voren gekomen dat een militant genaamd Hayyam Kasap het gas in handen heeft gekregen, aldus Erdem.
De autoriteiten arresteerden tijdens het onderzoek 13 verdachten, maar die werden allemaal om onduidelijke redenen weer vrijgelaten. De zaak werd gesloten, waarna de verdachten gelijk de grens tussen Turkije en Syrië overstaken.
Er wordt zelfs gesuggereerd dat er sprake is van een overheidscomplot en dat de Turkse minister van Justitie Bekir Bozdag bij de levering betrokken is geweest. Bozdag wilde voor de levering van de producent weten of het chemische wapen zou worden ingezet door jihadisten.
Militaire interventie rechtvaardigen
Erdem stelt dat het Westen de Syrische president Bashar al-Assad de schuld heeft gegeven van de gifgasaanvallen om een Amerikaanse militaire interventie in Syrië te kunnen rechtvaardigen. Het parlementslid beschikt naar eigen zeggen over het bewijs dat IS verantwoordelijk was voor de aanvallen.
Sinds het interview met RT heeft Erdem al diverse doodsbedreigingen gehad. Ook plaatste een Turkse paramilitaire organisatie een oproep op Twitter om zijn huis te bestoken. Op sociale media circuleert de hashtag #ErenErdemYouAreNotAlone.
[RT]
Fast and Furious: Mexicaans drugskartel gesteund door VS? (video)
NASA-wetenschapper: “Ons heelal is mogelijk een Matrix-achtige computersimulatie”
EMA publiceert zonder ophef risicomanagementplan Pfizer: ‘Het is shocking’
Kongka La: Buitenaardse basis in de Himalaya?
Oud-presidentskandidaat VS: Laat Iran met rust en ontneem corporaties hun macht
Het establishment blijft kindermisbruik in de doofpot stoppen. Kijk wie er allemaal bij betrokken zijn
Medicinale cannabis maakt zieke huisdieren beter
Noam Chomsky: “Vluchtelingencrisis het gevolg van Amerikaanse en Britse invasie van Irak”
Media roepen in koor dat koken op gas slecht is: ‘Kijk, zo ziet propaganda er nou uit’