Tijdens het productieproces van onder meer HPV- en BMR-vaccins blijken er vreemde deeltjes in terecht te komen.
Deze verontreinigingen kunnen een verklaring vormen voor de stijging van het aantal bijwerkingen van het vaccinatieprogramma.
De verontreinigingen worden niet door het lichaam afgebroken, maar komen in weefsel en organen terecht, waar ze chronische ontstekingen veroorzaken.
Verklaard
Recente meldingen van reacties op vaccins zijn onder andere koorts, epilepsie, spraakverlies, spierpijn, problemen bij het lopen en overgevoeligheid.
Deze reacties kunnen stuk voor stuk door de verontreinigingen worden verklaard.
Wetenschappers van de Italiaanse nationale onderzoeksraad testten 44 alledaagse vaccins, waaronder BMR (bof, mazelen en rode hond), HPV (humaan papillomavirus), diverse griepvaccins en DKT (difterie, kinkhoest en tetanus).
Veel gevoeliger
Sommige vaccins bleken tot wel 20 verschillende vreemde deeltjes te bevatten.
De verontreinigingen werden ontdekt met meetapparatuur die veel gevoeliger is dan die waarmee de vaccinmakers zelf kwaliteitscontroles uitvoeren.
De vreemde deeltjes worden via het bloed door het hele lichaam vervoerd. Ze kunnen lange tijd in het lichaam aanwezig blijven, aangezien ze niet kunnen worden afgebroken.
Niet in de bijsluiter
Een reactie kan dus ook veel later nog optreden.
Dat bepaalde reacties niet in de bijsluiter staan komt volgens de wetenschappers omdat fabrikanten zich waarschijnlijk niet bewust zijn van de verontreinigingen.
Het onderzoek is verschenen in het International Journal of Vaccines & Vaccination.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Tientallen kinderen verlamd na meningitisprik
Jack van Gelder: ‘Ik ben zo bang dat de heks weer uit de bezemkast komt, in de vorm van Kaag’
Nieuw-Zeelandse minister voor coronazaken: overheid gaat ongevaccineerden opsporen
Leven op Ceres? Mysterieuze veranderingen heldere stippen doen astronomen versteld staan
Britse wetenschapper: “Farao’s gebruikten piramides als lanceerplatform naar hiernamaals”
Emile Ratelband haalt uit naar minister Ollongren: ‘Schaamt u zich niet?’
Oud-huisarts: Zo zet het NOS Journaal ons continu op het verkeerde been
Schoof wekt verbazing met uitspraken over eventueel EU-lidmaatschap Oekraïne: ‘Dit wil Nederland helemaal niet’
Oerknal is mythe en tijd is niet de vierde dimensie. Ex-wiskundeleraar presenteert zijn ideeën