Sywert van Lienden en zijn zakenpartners moeten de miljoenenwinst van de mondkapjesdeal terugbetalen aan de Stichting Hulptroepen Alliantie, besloot de rechtbank in Amsterdam woensdag. Het gaat om een bedrag van 20,7 miljoen euro.
Deze zaak staat los van de strafzaak over de omstreden mondkapjesdeal.
Wybren van Haga over de mondkapjesdeal: “Syvertje moet hangen. We concentreren ons nu op de kleinste vis die we kunnen vangen. We gaan Syvert straffen en dan is iedereen blij en dan vergeten we Mark Rutte en Hugo de Jonge met hun 5,1 miljard en de 200.0000 bedrijven die technisch… pic.twitter.com/yNQneX1aHB
— Strijder124 (@Strijder124) February 7, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Kleinste vis
Oud-Kamerlid Wybren van Haga denkt dat ‘Sywert-gate’ een red herring is, zei hij in blckbx today. “Dan gaan we Sywert straffen en is iedereen blij. En dan vergeten we Mark Rutte en Hugo de Jonge met hun 5,1 miljard en hun honderden miljarden en de 200.000 bedrijven die technisch failliet zijn omdat ze geen omzet konden maken en coronasteun moeten terugbetalen.”
Er is wat mij betreft een enorme misdaad tegen de menselijkheid begaan en we concentreren ons nu op de kleinste vis die we kunnen vangen, aldus Van Haga.
Begin van een groot onderzoek
“Sywertje moet hangen. Ik hoop dat dat het begin is van een groot onderzoek naar alle dingen die echt mis zijn gegaan,” voegde hij toe.
“Als de Hoge Raad zegt dat Sywert inderdaad iets verkeerds heeft gedaan, dan heeft hij dat gedaan. Maar dat moet óók gezegd worden over Hugo de Jonge en Mark Rutte.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Zit de FBI zelf achter de dodelijke schietpartij in Las Vegas? Deze journalist suggereert van wel
Ziekenhuisbaas wekt woede op: ‘We moeten het leven van niet-geprikten zo moeilijk mogelijk maken’
BEELDEN: Honderdduizenden mensen de straat op tegen chemiegigant Monsanto
Het openen van je innerlijke poort
Robert De Niro over vaccins en autisme: “We moeten de waarheid achterhalen”
De Jonge: coronademonstratie Malieveld is ‘schuld’ van FVD
Vergeet de 15-minutenstad, hier is de 10-minutenstad: ‘Oss als een gevangenis’
Buitenaardsen mogelijk dichterbij dan we ooit dachten
Kijk: Journalist geeft na bezoek aan Oekraïne speech bij VN over ‘leugens die media en politieke elite verspreiden’