Kamerlid Wybren van Haga (BVNL) zei in de Tweede Kamer dat er te weinig bèta’s in de alfahel van de Tweede Kamer zitten om het absurde stikstofbeleid te stoppen.
“Linkse dwaallichten beweren ten onrechte dat stikstofoxide of ammoniak vergif is, dat stikstof iets met het klimaat te maken heeft, dat Europese regels ons tot stikstofreductie dwingen en dat onze natuur kapotgaat door stikstof,” zei Van Haga.
Hij vroeg premier Rutte of hij kan uitleggen waarom het technisch nodig is om 50.000 boeren, 500.000 mensen in de agrarische sector en honderden miljoenen mensen die wij van voedsel voorzien, te liquideren.
Het #stikstofprobleem is geen probleem maar een schandaal.
Ambtelijke dwaling van incompetente bestuurders die Nederland grote schade toebrengt.
Onvoorstelbaar dat de #BVNL-motie voor een parlementaire enquête over het #stikstofbeleid zo weinig steun kreeg. @BVNLNederland pic.twitter.com/U05uIhJx6N— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) April 7, 2023
Stikstofschandaal
“Er ís geen stikstofprobleem. Mark, wat heb je aangericht? Was dit jouw bedoeling? Wil je zo de geschiedenisboeken ingaan? Nederland is dood- en doodziek en de hardwerkende Nederlander heeft een keiharde tegenstem uitgebracht, tegen dit kabinet, tegen dit afbraakbeleid,” zei het Kamerlid.
Hij diende vervolgens een motie in over het starten van een parlementaire enquête over het gevoerde stikstofbeleid. “Omdat het uiteindelijk gewoon een stikstofschandaal betreft,” lichtte Van Haga toe.
Onvoorstelbaar
Alleen de fracties van JA21, PVV, FVD en Groep Van Haga stemden voor deze motie. De overige partijen, waaronder BBB, stemden tegen.
“Het stikstofprobleem is geen probleem maar een schandaal. Ambtelijke dwaling van incompetente bestuurders die Nederland grote schade toebrengt. Onvoorstelbaar dat de BVNL-motie voor een parlementaire enquête over het stikstofbeleid zo weinig steun kreeg,” schrijft Van Haga op Twitter.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wybren van Haga: iedereen die deze terroristische actie van Oekraïne heeft verzwegen moet gestraft worden
Brits brood boordevol pesticiden
Emeritus hoogleraar slaat alarm: ‘het was een SLACHTING’
Nilüfer Gündogan noemt Pepijn van Houwelingen ‘hardcore fascist’: ‘Hopelijk mag je dit aan de rechter uitleggen’
‘WEF-infiltrant’ kreeg leiding over het CBS en ‘nu begrijpen we waarom’
Leven in de ruimte? Zeeplankton aan buitenwand van het ISS gevonden
‘Nederland wordt alsmaar dommer’
Rutte bekritiseerd om foto met Zelensky: ‘Misselijkmakend plaatje’
Huisarts haalt uit naar minister De Jonge: ‘Welke weldenkende burger gelooft die clown?’