Farmareus Merck is gestopt met de ontwikkeling van twee coronavaccins. Het bedrijf zegt dat na uitvoerig onderzoek is geconcludeerd dat de prikken minder bescherming boden dan antilichamen die het lichaam aanmaakt bij een natuurlijke besmetting.
Het bedrijf kondigde aan dat de coronavaccins, V590 en V591, ‘goed werden getolereerd’ door proefpersonen, maar in vergelijking met natuurlijke besmetting een ‘inferieure’ immuunrespons opwekten. Merck gaat zich nu richten op antivirale middelen tegen corona, en krijgt daar van de Amerikaanse overheid een slordige 356 miljoen dollar voor.
Neuroloog Jan Bonte reageert: “Verdomd. Het is waar. Het doormaken van de infectie was beter dan hun vaccin.” Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons voegt toe: “Eigen immuunsysteem effectiever dan ‘vaccin’.”
Slechts 8 procent
Daarnaast is gebleken dat het vaccin van AstraZeneca nauwelijks bescherming biedt aan ouderen. Het zou gaan om een effectiviteit van slechts 8 procent bij 65-plussers, meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van bronnen binnen de Duitse regering.
Het coronavaccin van AstraZeneca is een belangrijk onderdeel van de Nederlandse vaccinatiestrategie. Minister De Jonge heeft 11,7 miljoen doses van het vaccin gereserveerd. Nederland krijgt de komende tijd overigens een stuk minder AstraZeneca-vaccins dan was afgesproken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk hoe de staatssecretaris van VWS Baudet schoffeert: ‘Er klopt geen bal van wat u allemaal zegt’
Ondertussen in Israël: Lord Rothschild en Murdoch boren naar olie in bezet gebied
Minister van VWS Agema ‘is een puppet, net als Wilders, ze hoort gewoon bij de macht’
Duitsland krijgt verpakkingsvrije supermarkt
Australische senator: “Klimaatverandering is VN-complot om wereldregering op te zetten”
Mayakalender spreekt van ‘nieuwe periode van hoop en vrede’
Ophef over ‘coronakampen’ in Nieuw-Zeeland: ‘Dit is beangstigend’
‘Coronapaspoort of vaccinatiebewijs mag nooit verplicht worden!’
Van Haga: ‘Enorme foutenmarge bij coronatest leidt tot verkeerd beeld’