Mensen schrappen zuivel steeds vaker uit hun dieet, maar dat is misschien niet zo’n goed idee. Kaas blijkt namelijk een rol te spelen in de strijd tegen kanker.
Uit een nieuwe studie van de Universiteit van Michigan blijkt dat nisine, een eiwit dat onder meer in cheddar en brie zit, kankercellen kan bestrijden. Uit experimenten met muizen bleek dat tumoren flink krompen als het eiwit werd toegediend: tot 80 procent van de kankercellen bleek na negen weken te zijn afgebroken.
De onderzoekers benadrukken dat het gaat om voorlopige resultaten en dat er nog meer onderzoek nodig is om te bepalen hoe de mens precies reageert op het eiwit. De wetenschappers benadrukken wel dat elk voedsel zijn nut heeft.
MRSA
Mensen die zonder reden zuivel uit hun dieet schrappen lopen dus het risico op een tekort aan bepaalde gezonde voedingsstoffen. Nisine is een kleurloos en smaakloos poeder dat vaak als additief wordt toegevoegd aan voedsel. Pas bij 800 milligram per kilo kan nisine kankercellen doden.
De stof gaat daarnaast de strijd aan met dodelijke bacteriën zoals de antibioticaresistente superbacterie MRSA. “Tot op heden heeft nog niemand bacteriën gevonden die resistent zijn tegen nisine,” zei hoofdonderzoeker dr. Yvonne Kapila.
Moeder natuur
Nisine is om twee redenen dodelijk voor bacteriën: de stof bindt zich aan de bacterie, waardoor hij zijn werk kan doen voordat de bacterie verandert in een antibioticaresistente superbacterie en nisine doodt bacteriekoloniën die samenklonteren en de werking van antibiotica verstoren.
“Moeder natuur heeft veel onderzoek voor ons gedaan,” zei Kapila. “Nisine is vele duizenden jaren getest.”
De studie verschijnt in het Journal of Applied Microbiology.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Rechercheur wordt ‘wakker’: We zijn beland in een oorlogssituatie, vanwege een virus
Hackersgroep: “NASA is verantwoordelijk voor chemtrails”
NOS vliegt weer uit de bocht: ‘Dit is beneden alle peil’
Amerikaanse burgemeesters geven Obama & NAVO veeg uit de pan om oorlogsspelletjes aan Russische grens
CDA publiceert in oorverdovende stilte vernietigend rapport en De Jonge wil dat niemand het leest
Groene golf trekt over de wereld: Rusland verbiedt de productie van genetisch gemodificeerd voedsel
Nog nooit zoveel zee-ijs rond Zuidpool
Harde wetenschap over de geneeskracht van het brein: Kan onze geest ons lichaam genezen?
De ergste doofpot is het systeem waarin we leven. Lange Frans deelt hier zijn ontdekkingen