De nieuwe aflevering van het RTL4-programma Uit de Schulden heeft voor de nodige gefronste wenkbrauwen gezorgd. Een gezin blijkt maandelijks namelijk liefst 3100 euro te ontvangen, zonder daarvoor te hoeven werken. Het tv-fragment gaat rond op sociale media.
In het programma helpen John Williams en zijn team gezinnen die in financiële problemen zitten. Wat daarbij helpt, is het in kaart brengen van de maandelijkse inkomsten en uitgaven.
Met verbazing kijk ik de aflevering van #uitdeschulden Nederland is compleet de weg kwijt. Bijna 3150 euro netto aan uitkeringen en toeslagen per maand. Werken loont niet meer in dit toeslagenparadijs. pic.twitter.com/r2YKXLK6Fx
— vester71 (@vester71) May 29, 2025
Waarom werken wij eigenlijk nog?
Toen bleek dat één van de gezinnen ruim 3100 euro per maand ontvangt via toeslagen en uitkeringen, vielen veel kijkers van hun stoel. Dit bedrag bestaat uit bijstand, bijzondere bijstand, huurtoeslag, kindgebonden budget en zorgtoeslag.
“Waarom werken wij eigenlijk nog?” vraagt oud-Statenlid Eelco van Hoecke. “Thuis op de bank blijven zitten levert 3150 euro netto per maand op.”
Dé manier om nóg meer controle te krijgen
Fractievoorzitter van FVD in Helmond Theo Heller merkt op: “Dit is dé manier om nóg meer controle te krijgen. En diegenen die wél werken draaien er samen voor op! ‘Gratis’ geld bestaat namelijk niet. Want de overheid heeft geen geld, ze beheert slechts de portemonnee waar ons duurbetaalde belastinggeld in zit.”
Als je mensen in een gunstigere financiële positie wilt brengen, dien je de lasten te verlagen. Het steeds verhogen van het ‘inkomen’ leidt uiteindelijk tot duurdere producten en diensten, aldus Heller. “Daardoor zitten we in een schier onomkeerbare opwaartse spiraal.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






PvdA-coryfee zet PVV op één lijn met Hitler: ‘Ronduit absurd’
Karim Aachboun vraagt met billboards langs snelwegen aandacht voor rechtszaak tegen Rutte
Voorlichting over klimaatverandering, via onderwijs en media, is te eenzijdig en te alarmerend. Deze klimaatwaakhond wil tegengeluid bieden
NPO lanceert grootschalige haatcampagne tegen nieuwe omroep Ongehoord Nederland. Dit is de schandalige reden
Vreemde nieuwe staat van bewustzijn ontdekt
Fleur Agema haalt uit naar Rutte, De Jonge & Van Dissel: ‘Forse obstructie parlement en dus van het volk’
Immunoloog slaat alarm: coronavaccins veroorzaken symptomen van parkinson
Trump bouwt met dit schimmige bedrijf een databestand van miljoenen Amerikaanse burgers
Verdrag moet einde maken aan ruimtewapens (video)