Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, zei maandag dat hij kan leven met de versoepelingen die vandaag hoogstwaarschijnlijk worden aangekondigd. Het afschaffen van de avondklok zal volgens hem ‘nauwelijks effect hebben’ op ziekenhuisopnames. “Ik ben er niet ongerust op,” zei Kuipers.
Hij voegde toe dat het opschuiven van de begintijd van de avondklok naar 22.00 uur ook nauwelijks gevolgen had voor de ziekenhuizen. “We hebben daar in de afgelopen periode, toen de avondklok een uur opschoof, eigenlijk geen effect van gezien.”
Waarom zitten we dan opgesloten?
“Wat? Zegt Ernst Kuipers nu doodleuk dat de avondklok nauwelijks effect heeft op de ziekenhuisopnames? Waarom zitten we dan al drie maanden opgesloten?” vraagt Ghislen Nysten, voormalig VVD-fractievoorzitter in Beek, zich af. “En die coronamaatregel werkt volgens het RIVM zo geweldig.”
Twee maanden geleden zei Kuipers nog voorstander te zijn van het verlengen van de avondklok. Volgens hem was dat ‘heel verstandig’ vanwege de stijging van het aantal coronabesmettingen met de Britse variant.
‘Heel complexe situatie’
“Het is een heel complexe situatie,” zei hij in het programma Op1. “Mensen zien dat ook: besmettingen gaan naar beneden, het aantal patiënten met Covid in de ziekenhuizen neemt heel langzaam iets af. Maar tegelijkertijd zien we dat de Britse variant heel snel de overhand neemt.”
Kuipers ziet opnieuw ‘een lichte daling van de instroom’, maar nu kunnen we volgens hem dus wel nadenken over versoepelingen.
Wat? Zegt Ernst Kuipers nu doodleuk dat de avondklok nauwelijks effect heeft op de ziekenhuisopnames? Waarom zitten we dan al drie maanden opgesloten? En die #coronamaatregel werkt volgens het @RIVM zo geweldig?… #stopdelockdown ‘#versoepelingen’ pic.twitter.com/5qjWitp5Dx
— Ghislen Nysten (@GhislenNysten) April 19, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nederlandse journaliste mogelijk op sanctielijst om ‘misinformatie’ over oorlog Oekraïne: ‘Ik durf al 3 jaar de EU niet meer in’
WEF-oprichter Klaus Schwab: elites moeten hun agenda op agressieve wijze doorvoeren
De invloed van de photon belt op onze realiteit (video)
Reiner Füllmich geeft update over ‘Neurenberg 2.0’: internationaal strafproces ‘over enkele weken’ van start
Onvervalst fake nieuws en ideologische apekool. Dit is hoe je subtiel wordt gehersenspoeld als je naar het NOS Journaal kijkt
Kamerleden eisen vertrek Rutte: ‘Weer een schoffering voor alle slachtoffers’
9/11: Een ongelooflijke cover-up die reikt tot de top van de Amerikaanse inlichtingenwereld
Ark van Noach – Verborgen waarheid (video)
Wat zagen de Apollo-astronauten op de maan? Bekijk deze video