In de tweede aflevering van het Sinterklaasjournaal riep de Hoofdpiet iedereen in Nederland op om een noodpakket aan te schaffen. “We hebben te lang gedacht dat ons niets kan overkomen. Maar het kán wel. Daar moet iets aan gebeuren,” aldus de Hoofdpiet.
Via de website van het Sinterklaasjournaal kunnen mensen zo’n noodpakket aanschaffen.
Verslaggever Jeroen Kramer nam daarnaast een kijkje bij het pietenhuis op Texel, dat wordt verbouwd tot kazerne. Er was een bord te zien met daarop de tekst ‘levensgevaarlijk terrein’ en militairen zouden op zoek zijn naar bommen.
Verkeerde keelgat
Dat de NPO militairen en een zogenaamd ‘noodpakket’ introduceerde in het programma, dat traditioneel bedoeld is als feestelijke ervaring voor kinderen, schoot bij velen in het verkeerde keelgat.
Minister van Justitie en Veiligheid Foort van Oosten laat weten dat hij het noodpakket gelijk in huis gehaald heeft. Waarop LighthouseTV-journalist David Boerstra zegt: “Ziek.”
Echt gestoorder kan het niet.
Knettergek zijn ze geworden. pic.twitter.com/CKWOngQyi0— Ronald 🇳🇱 (@Okidikidoo) November 11, 2025
Wie bedenkt zoiets?
IT-specialist Leon Kuunders reageert fel: “Het is te hopen dat de Russen snel komen. Echt heel snel, want dit land is stuk en kapot.”
“Wie bedenkt zoiets?” vraagt artiest en ex-verpleegkundige Marga Bult zich hardop af. “Angst aanwakkeren bij kinderen tijdens het Sinterklaasjournaal?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Ommuurde stad ouder dan Egyptische piramiden gevonden
Zo wil het World Economic Forum doordringen tot in de haarvaten van ons leven
Het heeft geen enkel nut om baby’s een hepatitis B-vaccin te geven, waarom doen we het dan toch?
Aanstaande moeder ziet gezicht van overleden oma op baby-echo
Staatssecretaris van Mediazaken Robert Jensen adviseert iedereen bij de NPO nieuw werk te zoeken
Alarmerende en verontrustende ontdekking over ‘oudste piramide ter wereld’ en dit heeft het WEF ermee te maken
‘Onvoorstelbaar hoe oorlogshitsers als Jan Paternotte bereid zijn andermans kinderen te laten sneuvelen’
Nieuwe studie: Aspartaam is puur vergif
Great Reset in hogere versnelling: paus en Rothschild presenteren ‘Raad voor Inclusief Kapitalisme’