Terroristen van Islamitische Staat (IS) worden in Syrië door de Verenigde Staten voorzien van geavanceerde wapens. Dat blijkt uit onderzoek van de Turkse krant Yeni Safak.
De krant toont daarmee aan dat Washington de terroristen in het Arabische land rechtstreeks steunt.
Yeni Safak citeert meerdere bronnen die hebben gezegd dat Amerikaanse troepen materiaal hebben geleverd aan militanten in al-Mansurah in de noordelijke provincie Raqqa.
Gedreigd
Daarnaast werd een grote hoeveelheid Amerikaanse wapens overgebracht naar de grensovergang bij al-Tanf, waar Syrië grenst aan Irak en Jordanië.
De Verenigde Staten, die een legerbasis in die regio hebben, trainen naar verluidt geregeld terroristen in al-Tanf.
Washington heeft een gebied van 55 kilometer rond de basis geclaimd en al vaak gedreigd om Syrische troepen in dat gebied aan te vallen.
Vluchtelingenkamp
Het afgezette gebied bevat ook het vluchtelingenkamp Rukban, waar volgens Syrische en Russische functionarissen ook terroristen zitten.
Yeni Safak meldt verder dat door Amerika gesteunde groepen bestaande uit Koerden en Arabieren worden gebruikt om wapens en materiaal af te leveren.
Geholpen
Onder meer de Syrische Democratische Strijdkrachten, geleid door de Volksbeschermingseenheden (YPG), worden ervan beschuldigd samen te werken met IS.
In juni zei de Turkse presidentiële woordvoerder Ibrahim Kalin in een interview met NTV dat de YPG waarschijnlijk IS-terroristen geholpen hebben om te ontsnappen uit Raqqa.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De invloed van de zon op seismische activiteit
Trump eist dat makers covidvaccins data die ze achterhouden openbaar maken: ‘Ik wil NU antwoord’
World Economic Forum schetst dystopisch toekomstbeeld: ‘Zo kan ons leven er binnenkort uitzien’
Dit interview mogen we van George Soros niet zien: als tiener werkte hij samen met de nazi’s (en daar is hij trots op)
‘Er zijn 3 reusachtige bedrijven die proberen alle huizen op te kopen’
Kinderarts over coronavaccins: ‘Aantal sterfgevallen met 12.000% gestegen’
Filmpje: De schokkende link tussen centrale banken en massasterfte eindelijk uitgelegd
Debat in Rotterdam stilgelegd nadat PVV-raadslid begint over tribunalen: ‘Die hele raad is een bende jaknikkers’
Onderwaterarcheologie: onverklaarbare karrensporen op Malta