Het aantal mensen dat een boosterprik laat zetten, daalt verder. Vorige week zijn bijna 120.000 mensen naar een vaccinatielocatie gegaan om zo’n prik te halen. Dat is het laagste aantal sinds november, toen de campagne nog op gang moest komen.
Van de 18- tot en met 45-jarigen heeft minder dan de helft een boostervaccin genomen. Bij 18- tot 25-jarigen, de jongste groep die het vaccin kan krijgen, is de opkomst 31 procent. Dat terwijl bijna driekwart van die groep volledig gevaccineerd is.
Veel minder effectief
Veel mensen zien er het nut niet van in of zijn bezorgd over eventuele bijwerkingen. Daarnaast blijken de vaccins veel minder effectief te zijn dan werd beloofd en beweerd.
Bij onze zuiderburen kunnen mensen die met het Janssen-vaccin zijn ingeënt binnenkort een tweede boosterprik halen. Nederland denkt ook over een extra booster, maar wacht nog op advies.
Een vaccinatie om op vakantie te gaan
Een derde prik en tweede booster kan in België binnenkort voor wie wil. De kans is groot dat je dan een formulier zult moeten ondertekenen waarin wordt uitgelegd waarom die derde prik aangeboden wordt.
Reinhout Remmery, coördinator van het vaccinatiecentrum Dender, deed op zender VTM een opmerkelijke uitspraak. “Het is heel belangrijk om te zeggen dat dit eigenlijk geen medisch vaccin is,” aldus Remmery. “Dit is eerder een vaccinatie om op vakantie te gaan, een vakantievaccin, waar mensen zelf moeten kijken of ze het nodig vinden om dat te nemen.”
Het is geen medisch vaccin, maar een vaccin om op reis te kunnen gaan. O my God pic.twitter.com/C8xyzOBPSw
— NO-QR (@Nelleke64341425) February 16, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De wereld verandert door je voorbeeld, niet door je mening
Onderneemster: ‘Deze coronavragen zou iedereen zichzelf moeten stellen’
Minister Zijlstra verspreidde jarenlang nepverhaal over Poetin. In dit gesprek geeft hij toe dat hij een leugenaar is
Simone Kerseboom: ‘Dit staat ons te wachten als we het World Economic Forum blijven wegzetten als praatclub’
Kankersterfte onder jonge mensen schiet als een raket omhoog: ‘extreme gebeurtenissen’
Kaag zegt dat Oekraïne ‘honderden miljarden’ nodig heeft: ‘Waanzin!’
Topgeneraal: “Islamitische Staat en Boko Haram opgezet door Verenigde Staten”
Duizenden zorgmedewerkers kregen in het GEHEIM vrijstelling van vaccinatie
Honderden militairen slepen overheid voor de rechter om vaccin dat ‘nooit toegediend had mogen worden’