Om corona toe te voegen aan groep A, de categorie met de meest dodelijke infectieziekten, moet de wet gewijzigd worden. En om een wet te wijzigen, is een zogeheten wijzigingswet nodig. Nu is het zo dat een ziekte in een spoedeisende situatie met een ministeriële regeling kan worden aangemerkt als een A-ziekte, zei Kamerlid Gideon van Meijeren aan tafel bij blckbx.tv.
Hij wees erop dat in artikel 20 van de Wet publieke gezondheid staat dat in een spoedsituatie alsnog binnen acht weken een wetsvoorstel moet worden ingediend zodat de Tweede Kamer en de Eerste Kamer zich zo spoedig mogelijk kunnen buigen over de vraag of corona daadwerkelijk een ziekte is die in groep A thuishoort.
De regering heeft hier naar mijn mening onrechtmatig gehandeld
Als dat wetsvoorstel wordt verworpen door één van beide Kamers, staat zo’n ziekte niet langer in groep A, en is Nederland weer vrij en zijn alle coronabeperkingen direct van tafel, benadrukte Van Meijeren.
In het geval van corona is het wetsvoorstel wel ingediend, maar nog steeds niet behandeld. “De regering heeft hier naar mijn mening onrechtmatig gehandeld,” zei Van Meijeren. “Het wetgevingsproces is dus niet op de juiste wijze gevoerd. En dat is toch wel keihard in strijd met de uitdrukkelijke bedoeling van de wetgever.”
Zou de minister hier niet voor vervolgd moeten worden?
“Het gaat hier wel over een besluit met zeer ingrijpende gevolgen. Dat dit is genomen zonder dat ooit het parlement hierbij betrokken is geweest, druist in tegen het het hele idee van onze democratie,” zei hij.
Wat hier is gebeurd, is volgens Van Meijeren in strijd met het recht. “Je kunt zelfs de vraag opwerpen in hoeverre we nog in een rechtsstaat leven. Doordat minister Hugo de Jonge hier een wettelijke verplichting, een wettelijke opdracht, niet heeft uitgevoerd, is zelfs sprake van een ambtsmisdrijf. Wat ik in ieder geval een hele logische vraag zou vinden: zou de minister hier niet voor vervolgd moeten worden?”
De Jonge frustreert het wetgevingsproces dat nodig is om de extreem ingrijpende coronamaatregelen te legitimeren – of juist te verwerpen. Een ambtsmisdrijf, vindt #FVD-Kamerlid en jurist @GideonvMeijeren. Bekijk het hele interview hier: https://t.co/SZXO0bNwCC pic.twitter.com/nQ8Uug4kvr
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) June 21, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amerikaanse luchtmacht liet onderzoek doen naar experimenten met telekinese
Veel mensen trekken het niet meer en minister Kaag ‘zwijgt, droomt over Libanon en laat de Nederlanders stikken’
Internist waarschuwt voor mRNA in voedsel: ‘Erg zorgwekkend’
“We verdrinken met z’n allen in hormoonverstorende chemicaliën”
Banken blokkeren rekeningen van ‘complotdenkers’ & ‘antivaxers’: ‘Dit is er geworden van Nederland’
James O’Keefe ‘ontmaskert’ CNN: “Dit is het begin van het einde voor de mainstream media”
Meisje wist tijdens bijna-doodervaring alles over het universum. Dit gebeurde er nog meer
Kijk: Jeroen Pauw stelt Hanneke Schuitemaker van het Janssen-vaccin vraag over virussen
Specialist postmortale zorg trekt bij minister Agema aan de bel over het zorgwekkende aantal plotselinge sterfgevallen