Een wet in Denemarken die de autoriteiten de bevoegdheid zou geven om mensen te dwingen een coronavaccin te nemen, is na negen dagen van protesten van tafel gehaald. De Deense overheid zou de wet ook kunnen gebruiken om besmette mensen te verplichten in quarantaine te gaan, maar het was vooral het deel over vaccinaties dat veel Denen tegen de borst stuitte.
DENMARK: GOOD NEWS! After 9 days of banging pots & pans outside parliament the epidemic law is SCRAPPED. PROTESTING WORKS: DO IT!#WeWillNotComply pic.twitter.com/iFuszio05P
---Lees verder na dit advertentieblokje---— Robin Monotti Graziadei (@robinmonotti) November 15, 2020
De Deense gezondheidsautoriteit zou groepen mensen kunnen aanwijzen die gevaccineerd moeten worden om een gevaarlijke ziekte in te dammen en uit te roeien, schrijft The Local over de omstreden wet. Mensen die weigeren, zouden in sommige situaties gedwongen kunnen worden met hulp van de politie.
Na negen dagen van protesten is de wet nu dus geschrapt.
DENMARK: 9 days of protests over a new law that “would be able to define groups of people who must be vaccinated. People who refuse the above can be coerced through physical detainment, with police allowed to assist.”pic.twitter.com/LN0SBVKUE8
— Robin Monotti Graziadei (@robinmonotti) November 14, 2020
Nu een coronavaccin steeds dichterbij lijkt te komen, denken overheden alvast na over maatregelen die ze kunnen nemen om weigeraars over de streep te trekken. Afgelopen week werd bekend dat Ticketmaster en luchtvaartmaatschappijen overwegen om mensen te weren als ze niet kunnen bewijzen dat ze gevaccineerd zijn.
Dus enerzijds kunnen protesten – zoals in Denemarken – voorkomen dat de autoriteiten een vaccinatieplicht invoeren, maar anderzijds is het voor mensen die de prik weigeren straks wellicht onmogelijk om deel te nemen aan de maatschappij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






NOS probeert ook in Rusland leugens te verspreiden en zo wordt erop gereageerd
Burgemeester Halsema terechtgewezen om bizarre uitspraak: ‘Dit kan echt niet’
“Ik heb een UFO gevonden!”: Canadese duiker stuit op mysterieus object op zeebodem
Volgens het CBS is sinds 2005 geen enkele persoon meer overleden door vaccinatie, dit zijn de echte cijfers
Winkel in Oldeberkoop open uit protest, groep mensen en trekkers bewaken pand: ‘Totaal illegale maatregel’
Video: coronatestkits onder onhygiënische omstandigheden ingepakt door Indiase kinderen
Ernst Kuipers, niet langer praktiserend arts, in de Kamer: ‘Ik had vorige week een patiënt’
Grote twijfels over ‘zoveelste dood’ van IS-leider al-Baghdadi. Ook al een zeemansgraf? En is deze foto in scène gezet?
Big Foot of Chupacabra? Verbazing over filmpje van mysterieuze figuur in de woestijn