Een wet in Denemarken die de autoriteiten de bevoegdheid zou geven om mensen te dwingen een coronavaccin te nemen, is na negen dagen van protesten van tafel gehaald. De Deense overheid zou de wet ook kunnen gebruiken om besmette mensen te verplichten in quarantaine te gaan, maar het was vooral het deel over vaccinaties dat veel Denen tegen de borst stuitte.
DENMARK: GOOD NEWS! After 9 days of banging pots & pans outside parliament the epidemic law is SCRAPPED. PROTESTING WORKS: DO IT!#WeWillNotComply pic.twitter.com/iFuszio05P
---Lees verder na dit advertentieblokje---— Robin Monotti Graziadei (@robinmonotti) November 15, 2020
De Deense gezondheidsautoriteit zou groepen mensen kunnen aanwijzen die gevaccineerd moeten worden om een gevaarlijke ziekte in te dammen en uit te roeien, schrijft The Local over de omstreden wet. Mensen die weigeren, zouden in sommige situaties gedwongen kunnen worden met hulp van de politie.
Na negen dagen van protesten is de wet nu dus geschrapt.
DENMARK: 9 days of protests over a new law that “would be able to define groups of people who must be vaccinated. People who refuse the above can be coerced through physical detainment, with police allowed to assist.”pic.twitter.com/LN0SBVKUE8
— Robin Monotti Graziadei (@robinmonotti) November 14, 2020
Nu een coronavaccin steeds dichterbij lijkt te komen, denken overheden alvast na over maatregelen die ze kunnen nemen om weigeraars over de streep te trekken. Afgelopen week werd bekend dat Ticketmaster en luchtvaartmaatschappijen overwegen om mensen te weren als ze niet kunnen bewijzen dat ze gevaccineerd zijn.
Dus enerzijds kunnen protesten – zoals in Denemarken – voorkomen dat de autoriteiten een vaccinatieplicht invoeren, maar anderzijds is het voor mensen die de prik weigeren straks wellicht onmogelijk om deel te nemen aan de maatschappij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Viroloog die promoveerde bij Ab Osterhaus betrapt op het smokkelen van dodelijke virussen naar de VS, FBI doet onderzoek
Kijk eens aan, een financier die presidenten afwerkt. Jurist legt uit waarom we vraagtekens móéten zetten bij de bemoeienis van George Soros
Boeren na ontmoeting met overheidsambtenaren: ‘Wat we daar hoorden was echt schokkend’
Het WEF heeft ’s werelds oudste, grootste en meest mysterieuze bouwwerk geïnfiltreerd: wat mogen we niet weten?
Alle alarmbellen zouden luidkeels af moeten gaan, maar minister Kuipers geeft geen krimp
“VN verdoezelt seksueel misbruik door blauwhelmen tijdens vredesmissies”
Baudet legt in 3 minuten uit wat er achter de Grote Reset steekt
‘De mensen die zelf kunnen nadenken worden met uitsterven bedreigd’
Het verschil tussen CBD en CBN: waarom CBN-olie aan terrein wint (en nu weer met korting verkrijgbaar is)