De ‘slapende profeet’ Edgar Cayce geloofde dat de Atlantiërs een zaal der archieven hebben achtergelaten in Tibet, in Egypte, op de Bahama’s en op het Mexicaanse schiereiland Yucatán.
Er wordt vaak gedacht dat er ruimtes binnen of onder de Sfinx van Gizeh bestaan. Dit komt doordat oude teksten uit Egypte op de Westcarpapyrus een beschrijving geven van een geheime kamer, ‘de tempel van Thoth’, waar de kennis van de oudheid in bewaard zou zijn. Deze tekst dateert echter van 1000 jaar na de 4e Dynastie.
Het gerucht bleef hardnekkig, want ook de Romeinen en de Arabieren geloofden dat er geheime ruimtes waren onder het beeld. Tijdens de laatste opgraving werd er een tunnel ontdekt in het noorden, maar die kwam uit op een lege holte.
In de 4e eeuw gaf de Romeinse geschiedschrijver Ammianus Marcellinus aan schatjagers het advies om op zoek te gaan: “Er zijn vlak bij de piramides ondergrondse spleten en gangen die syrinxen worden genoemd. Zij die de oude riten kenden, wisten dat er een zondvloed zou komen en vreesden dat de herinnering aan deze ceremonies kon worden uitgewist. Daarom groeven zij op tal van plaatsen in de aarde.”
Ook Arabische kroniekschrijvers meldden vanaf de 9e eeuw dat de sfinx een bewaker is van een geheime ondergrondse opslagplaats met een schat aan wetenschappelijke kennis. Deze ideeën leven tot op heden nog voort in de vrijmetselarij en in de esoterische scholen van de Rozenkruisers.
Tijdens restauratiewerkzaamheden in 1926, waarbij de Sfinx uit het woestijnzand werd gehaald, stuitte men in de noordwesthoek van de romp op een ingang naar een onderaardse tunnel. Er is toen kennelijk iets gevonden, want de gang werd met nieuwe blokken afgesloten en aan het oog van nieuwsgierigen onttrokken.
De Amerikaanse helderziende Edgar Cayce sprak vaak over het legendarische rijk Atlantis, dat volgens hem omstreeks 10.000 jaar voor Christus door een wereldramp werd getroffen. Hij zei dat vlak voor de catastrofe een enorme onderaardse opslagplaats werd gegraven met archieven van het oude Egypte.
Volgens Cayce was het een soort museum met onder meer een historisch overzicht en medische kennis. Hij was ervan overtuigd dat ook op andere plaatsen een soortgelijke ruimte op ontdekking wacht: één in Tibet, één in de ondiepe wateren rond de Bahama’s en één op het schiereiland Yucatán, het gebied van de Maya’s.
[UFOTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Einde der tijden nabij: aarde wordt in september getroffen door dag des oordeels”
De Jonge: een festivalkaartje is al niet goedkoop, dus kan die 7,50 euro per test er ook nog wel bij
Mexicaanse astronoom verwerpt profetie van apocalyps
Gelekte WhatsApp-berichten Britse Hugo de Jonge: ‘Wanneer zetten we de nieuwe coronavariant in?’
Deze Chinese wetenschapper vroeg vóór de pandemie patent aan voor coronavaccin
Wist je dat de sterfte door mazelen VOOR de introductie van het mazelenvaccin met 98 procent was gedaald?
Zwarte rapper: Dit is waarom ik Black Lives Matter nooit zal steunen
Meer dan de helft van de westerse bevolking heeft paranormale ervaringen. Waarom rust er dan toch een enorm taboe op?
Je brein ziet dingen die jij niet ziet