Abby Martin van RT gaat met advocaat Mike Papantonio in gesprek over een zaak waarbij farmareus Bayer duizenden nietsvermoedende hemofiliepatiënten besmette met hiv.
De patiënten en hun familieleden hebben jaren geleden een rechtszaak aangespannen in de VS. Zij vonden dat de bedrijven de bloedstollende preparaten eerst hadden moeten verhitten om op die manier het aids-virus te doden. De schadeclaim van met hiv besmette patiënten werd afgekocht.
Volgens de slachtoffers hechtte Bayer meer belang aan haar winst dan aan de gezondheid van de patiënten. Bayer stelde dat verhitting achterwege werd gelaten omdat het bedrijf aanvankelijk meende dat dat medisch gezien geen goede behandeling was.
Bayer zei verder dat de besmetting, die in het begin van de jaren tachtig plaatsvond, gezien de wetenschappelijke kennis die destijds voorhanden was ‘onvermijdbaar’ is geweest.
Ook in Japan, Ierland, Frankrijk en Nederland kwam Bayer hemofiliepatiënten tegemoet. Ieder slachtoffer kreeg een vast bedrag uitgekeerd en patiënten die later inderdaad aids kregen, hadden recht op extra schadevergoeding.
Hemofilie is een ernstige afwijking in de bloedstolling. Eén van de factoren die nodig zijn voor bloedstolling ontbreekt. Patiënten krijgen daarom regelmatig bloedproducten toegediend die worden bereid uit donorbloed.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Journalist: “Amerika verwoestte Libië om Afrika opnieuw te koloniseren”
Kamerlid Kröger bedolven onder kritiek: ‘Hypocriet GroenLinks! Met je warmetruiendag en je energiebesparing!’
De wonderlijke werking van sint-janskruid
Planeet met heet ijs en supervloeibaar water ontdekt
CDA boekt slechtste verkiezingsresultaat OOIT, en andere opvallende uitslagen
Buitenaardsen in de Bijbel
Superrijken verschansen zich in bunkers te midden van corona-uitbraak. ‘Het loopt storm’
Deze brute moord op Oekraïense vluchtelinge houdt het internet al dagen in zijn greep, maar de media zwijgen als het graf
Man (41) stopt met het drinken van frisdrank. Dit gebeurde er met zijn lichaam