Archeologie

Mayakalender herzien: ‘Einde van de wereld is deze week’

Help door deze informatie met jouw vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Een pandemie, wereldwijde protesten, sprinkhanenplagen, vulkaanuitbarstingen, orkanen; het lijkt wel alsof het armageddon eraan komt. Volgens sommigen is dat ook zo, schrijft de New York Post. Een theorie die rondgaat op Twitter stelt dat we de Mayakalender verkeerd hebben geïnterpreteerd. De wereld zou niet eindigen op 21 december 2012 – zoals in eerste instantie werd geprofeteerd door onderzoekers – maar later deze week of volgende week.

“Volgens de juliaanse kalender is het nu 2012. Het aantal dagen dat elk jaar verloren gaat vanwege de overgang naar de gregoriaanse kalender is 11. We gebruiken de gregoriaanse kalender 268 jaar (1752-2020) keer 11 dagen = 2948 dagen. 2948 dagen gedeeld door 365 dagen (per jaar) = 8 jaar,” twitterde wetenschapper Paolo Tagaloguin afgelopen week. Zijn tweets zijn inmiddels verwijderd, aldus The Sun.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Nieuw tijdperk

Als Tagaloguin gelijk heeft, loopt de Mayakalender deze week af. In 2012 waren doemdenkers ervan overtuigd dat de wereld op 21 december zou eindigen. Hordes believers reisden af naar Mayasteden in Mexico en Guatemala, maar er gebeurde uiteindelijk niets bijzonders.

Experts stelden destijds dat de Maya’s nooit hebben voorspeld dat de aarde zou vergaan. “Het is marketingbedrog. De datum betekent de overgang naar een nieuw tijdperk en niet het einde van de mensheid.”

Interessant

Vind je dit goed?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
2.1 9 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

41 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
PREDATOR
PREDATOR
5 jaren geleden

Buiten het feit dat het een zeer inteligent volk was hebben ze het hiermee mis……..Hoop ik..

ProAsfalt
ProAsfalt
5 jaren geleden

Onze Zon gaat ontploffen.

Nés
Nés
5 jaren geleden

Nou, ik zou zeggen, het was leuk, tot ziens, het ga jullie goed, waar dan ook.

Eelke Piers
Eelke Piers
5 jaren geleden

Het zou beter zijn om de Maya-kalender te linken aan de Israëlische. Ik denk niet dat de Maya’s ooit van de Juliaanse of Gregoriaanse kalender hebben gehoord

obsidiaan
obsidiaan
5 jaren geleden

Toen ik voor het eerst las over de Mayakalender, ergens jaren 90 in, BRES was de discussie niet wat er zou gebeuren maar wanneer ie afliep.
Er waren twee kampen, 2012 en 2032. Ik weet niet waarom het 2012 geworden was.

salvar
salvar
5 jaren geleden

als je bill gates door laat gaan zou,t zo maar kunnen en dat hadden de maya,s niet voorzien.

Elise
Elise
5 jaren geleden

Vrijdag 13 april 2029 De komst van Astynax.

P.M.
P.M.
5 jaren geleden

Who cares … rijk en arm mee de afgrond in.! Opgeruimd staat netjes.!

Sjazon
Sjazon
5 jaren geleden

Jammer, maar de Maya’s zijn al lang vergaan. Veel eerder dan hun kalender aangaf. Dus voorspellen konden ze niet goed. Net als al die doemverhalen uit de bijbel over de eindtijd.
Iedereen kan bedenken dat er ooit een eindtijd komt. Maar wanneer het precies komt weet niemand. Zelfs Nostradamus wist het niet, want hij was zo onzeker van zijn voorspellingen dat hij geen exacte data aan de gebeurtenissen heeft gekoppeld.
Al die voorspellingen over de eindtijd neem ik met een korreltje zout. Anderen nemen het heel serieus. Er is zelfs een hele grote overlevingsindustrie ontstaan met tal van websites die allerlei overlevingsprodukten aanbieden en propageren.
Dus als je denkt dat na volgende week de zon niet meer opkomt of de aarde niet meer draait, geef al je bezittingen weg en zoek een klooster op.

Herman de Graaf
Herman de Graaf
5 jaren geleden

De wetenschap heeft altijd gelijk.
Wanneer de wetenschap ongelijk heeft, dan heeft ze toch weer gelijk.
Dan is er namelijk een ander. Die springt in de leemte.
Deze beweging gaat eeuwig door.
Conclusie.
We laten ons inpakken.
Steeds weer….
Laten we zelf nadenken en afwegingen maken.
Ik ben dan wel niet zo slim, maar ik heb meer vertrouwen in mezelf.
Door schade en schande wijs geworden ….

AlbertV
AlbertV
5 jaren geleden

Elise, hoe laat?

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
5 jaren geleden

Als je de wortel neemt en dan de cyclisch aftrekt en daarna ga je vermenigvuldigen plus optellen en dan weer de wortel dan kom je echt uit op deze week.

Hans Peters
Hans Peters
5 jaren geleden

Het verschil tussen de Juliaanse kalender en de Gregoriaanse kalender is slechts een aantal uren per jaar waarbij de Gregoriaanse kalender dichter in de buurt komt van de werkelijke omlooptijd van de aarde rond de zon. Het verschil is slechts 7,8 dagen per 1000 jaar. Paus Gregorius heeft dit in 1582 gecorrigeerd door 10 dagen vooruit te gaan in de tijd (Juliaanse kalender is ingevoerd door Julius Ceasar kort voor het begin van de jaartelling) . Het verschil zou anno 2020 ongeveer 14-15 dagen zijn geweest. Waar die bijna 7,5 jaar vandaan komt is mij een raadsel. Gewoon een broodje aap verhaal.

Elise
Elise
5 jaren geleden

Vervolg: De agenda21/30 kan ook betrekking hebben op iets buitenaards wat chaos op aarde brengt. Zijn de missies in de ruimte bedoelt voor dit event? Apohis. vrijdag 13 april 2029.
Bijbel: er ontstaan oorlogen en opeens komen er vuurballen etc. Men rent naar huis/hun geliefden. Niemand is meer de baas. Dieren rennen overal. etc. drie dagen donker.
Vaticaan heeft zijn eigen sterrenwacht.

:adrianus-johannes.
:adrianus-johannes.
5 jaren geleden

begin of einde van de week.. is ook nog belangrijk..

Elise
Elise
5 jaren geleden

Zoals ik al eerder zei: Als de agenda21/30/project covid 19 bedoelt is voor dit event/aardveranderingen, dan snap ik wel wat men aan het doen is. De wereld op 1 lijn krijgen. Maar, dan hoef je de mens niet verder in te slaven.

Rayoflight
Rayoflight
5 jaren geleden

Weet eigenlijk niet echt welk jaar het is. Er is in het verleden heel veel met de kalender gerommeld. Fomenko legt dit allemaal uit. Kan maar zo zijn dat we in 1345 leven.

Egetal
Egetal
5 jaren geleden

mooi op tijd voordat de jaarlijkse zwarte pieten discussie weer losbarst.

Eric
Eric
5 jaren geleden

Volgens mei bedoelen ze Fortnigt Doomsday.
daar is het aftellen van het einde van de kaart al begonnen

Loes in de Pels
Loes in de Pels
5 jaren geleden

21 juni a.s. komt er een nieuwe maan èn een eclipse tegelijkertijd en dat schijnt weinig goeds te voorspellen.
Een dag om binnen te blijven en opnieuw toiletpapier in te slaan.
Of wij nu wel in of niet in astrologie geloven. De duivelse elite doet geen stap zonder de astrologen te raadplegen en offers uit te brengen.
Iedere aankondiging of besluitvorming volgt nauwgezet de astrologische kalender.
Hun duivelse plannen worden gemanifestreerd middels krachtige astrologische energieën.

Ohja
Ohja
5 jaren geleden

?6 maanden verder en nu?
De mensheid vergaat door vaccins ja niet door mayas

F.K.
F.K.
4 jaren geleden

Nu in 2021 begint het er toch aardig op te lijken. Ze zaten er met die ‘2012’ maar een paar jaartjes naast.

Back to top button
41
0
We lezen graag je reactie!x