Er moet oorlog gecreëerd worden. In het geval van Irak en Afghanistan is duidelijk hoe ze dat hebben gedaan: leugens creëren. Nu lijkt iedereen dat vergeten te zijn, want een kritische gedachte is er niet over de huidige geopolitieke situatie, zei historicus Diedert de Wagt in The Trueman Show.
Ook in Syrië en Libië zijn oorlogen uitgelokt, in dit geval via de Arabische Lente. Er waren ‘dictators’ die hun volk beschoten of onderdrukten en daarom moesten wij optreden om de bevolking te beschermen. Vervolgens ontstond er een burgeroorlog, maar die burgeroorlogen waren geen burgeroorlogen. Agenten van geheime diensten gekleed als Arabieren liepen mee in de protesten die ze zelf hadden gecreëerd via sociale media, legde De Wagt uit.
Toen die protesten gaande waren, schoten zij vanuit het publiek op de politie, die terugschoot. Zo sloeg de vlam in de pan.
Leugens
Alle oorlogen die deze eeuw zijn gevoerd, zijn gevoerd op basis van leugens, benadrukte De Wagt, auteur van het boek ‘Bij Gebrek aan Beter’.
Rusland is niet gek en heeft gezien dat al die landen op basis van leugens zijn vernietigd. De Russen zijn meteen gaan opschalen, zei hij. “Daarom is die oorlog zo nadelig aan het uitpakken voor de Amerikanen, omdat het westerse militair-industrieel complex vooral door geld wordt gedreven, terwijl Rusland vecht voor zijn voortbestaan.”
De macht achter de macht
Het Westen heeft de oorlog eigenlijk al verloren, voegde hij toe.
Het is heel belangrijk dat mensen zich bewust worden van de macht achter de macht, welke spelletjes er gespeeld worden, zei hij nog.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Egyptisch Atlantis geeft geheimen prijs. Duikers doen mysterieuze ontdekking tussen onderwaterruïnes
Kijk: Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken dineert in nazi-restaurant in Oekraïne
Mysterieus bulderend geluid Colorado
De Jonge maakt 34,5 miljoen euro per MAAND vrij voor handhaving QR-code
Geschokte reacties om spreidingswet: ‘Ons land moet helemaal kapot’
Parlementaire enquête corona: toegang geweigerd zonder QR-code, beelden gewist door politie
Femke Halsema brengt nazigroet bij vernietigde Russische tank in Amsterdam: ‘Ongepast’
Britse oud-premier doet boekje open over Deep State: ‘Ik kreeg een metaforisch pistool tegen mijn hoofd’
Mariniers schieten betogers Wall Street te hulp, JPMorgan geeft gul aan NYPD (+video’s)