Last van slaapproblemen? Probeer dan eens het Indiase kruid ashwaganda en je zult zien dat je nachtrust verbetert.
Japanse onderzoekers hebben ontdekt dat een stofje in de bladeren van de plant een sterk slaapbevorderende werking heeft.
Ashwaganda (Withania somnifera) is een belangrijk kruid binnen de Ayurveda, de Indiase traditionele kruidengeneeskunde.
Goede nachtrust

Het Latijnse woord somnifera betekent slaapbevorderend. Al eeuwenlang wordt het voorgeschreven voor een goede nachtrust.
Hoofdonderzoekers Mahesh K. Kaushik en Yoshihiro Urade van de Universiteit van Tsukuba onderzochten de effecten van diverse stofjes in ashwaganda op slaap bij muizen.
Het onderzoeksteam kwam tot de ontdekking dat triethyleenglycol (TEG) in de bladeren van de plant ervoor zorgde dat de dieren goed konden slapen.
Groot probleem
Slapeloosheid en andere slaapstoornissen, waaronder rustelozebenensyndroom, vormen een groot probleem in de samenleving.
Onderzoek van de firma Crampex laat zien dat maar liefst 86 procent van de bevolking wel eens last heeft van slaapproblemen.
Slapeloosheid is één van de meestvoorkomende neuropsychiatrische stoornissen. Ongeveer 10 tot 15 procent en 30 tot 60 procent van de ouderen lijdt eraan.
Geen bijwerkingen
Het is gelinkt aan een reeks andere ziektes, waaronder obesitas, hart- en vaatziekten, depressie, angststoornissen, enzovoorts.
Slaappillen hebben vaak zware bijwerkingen. Ashwaganda kan in poedervorm worden geconsumeerd om beter te kunnen slapen en heeft geen bijwerkingen.
Stress
Deze studie, die is verschenen in het tijdschrift PLOS ONE, kan volgens de onderzoekers een revolutie ontketenen.
Het onderzoeksteam bestudeert momenteel het effect van TEG op stress, aangezien ashwaganda ook stress kan verminderen en verschillende zenuwsystemen weer in balans kan brengen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De mysterieuze kracht van ayahuasca: “Enkele dosis levert al na een paar uur resultaat op”
Psychiater krijgt felle kritiek na tweet over complottheorieën: ‘Problematisch’
CDA-minister wil vaart maken met verbod op politieke partijen die ‘democratie ontwrichten’
Jort Kelder vindt dat mensen die het vaccin niet willen geen recht hebben op ziekenhuisbed
WEF van Schwab heeft overeenkomst met VN gesloten om Agenda 2030 sneller uit te voeren
Premier Schoof negeert motie en gaat akkoord met nieuwe schuldenberg: ‘Dit is heel, heel slecht’
“Oud-minister Els Borst was BVD-agente”
‘Als deze wet realiteit gaat worden, en dat gaat-ie, dan is het gedaan met jouw vrijheid’
Er is iets heel vreemds gaande op Maui: ‘Wat verbergt de overheid?’