Het mysterieuze object WT1190F is vanochtend rond 07.00 uur Nederlandse tijd neergestort boven de Indische Oceaan.
Wetenschappers zijn er kort geleden in geslaagd om de baan van het object, dat in oktober dit jaar werd ontdekt, te berekenen. Zodoende voorspelde het Europese ruimteagentschap ESA dat WT1190F op vrijdag 13 november zou neerkomen op zo’n 100 kilometer van de zuidelijke kust van Sri Lanka.
In Sri Lanka zaten heel wat enthousiastelingen klaar om het gebeuren te volgen, maar de wolken gooiden roet in het eten. Het is ook mogelijk dat het ruimteobject in de atmosfeer is verbrand voordat het de aarde kon bereiken.
Zekere voor het onzekere
De autoriteiten namen het zekere voor het onzekere. Zo mochten er geen vliegtuigen vliegen over het gebied waar WT1190F zou neerstorten en ook mocht er niet gevist worden.
De onderzoekers weten niet zeker wat het is. Wel weten ze dat het een hol object is met een doorsnee van een paar meter. Ze vermoeden dat het onderdeel is geweest van een raket die al enkele jaren in de ruimte zweeft. Na analyse bleek dat het object al eerder was waargenomen in 2012 en 2013.
Vragen
WT1190F blijft de nodige vragen oproepen. Er hangt veel ruimtepuin rond de aarde, maar dit object zat in een heel langwerpige elliptische baan om de aarde. Gezien de baan denken onderzoekers dat het een restant kan zijn van een maanmissie, eventueel van de Apollomissies eind jaren zestig.
Omdat dit één van de weinige grote brokstukken is die terugkomt naar de aarde, is er wereldwijd heel wat aandacht voor het neerstorten van het object.
Where are you #wt1190f pic.twitter.com/nrOFyuRkjr
— Shalika Galawala (@shalikaa) 13 november 2015
[VTM]






Beelden ‘Atlantis’ verwijderd door Google
Oversterfte schiet pijlsnel omhoog: ‘Zo’n extreme stijging is nog nooit vertoond’
Premier Rutte is de dienaar van de diepe staat. Waarom dit soort schimmige, stinkende deals direct verboden moeten worden
Explosieve ‘Covid Files’ slaan in Duitsland in als een bom, dit onthullen ze
Financiële ineenstorting aanstaande? “Dit is het grootste experiment in de monetaire geschiedenis”
Tunahan Kuzu: ‘Wat worden we toch gepiepeld door dit demissionaire kabinet!’
Journalist volgt rechtszaak tegen Bill Gates cum suis op de voet en is ‘giga geschokt’: ‘Heel griezelig’
Washington doodt meer burgers dan terroristen in Midden-Oosten (en zet verarmd uranium in)
Als het vaccin zo geweldig is, waarom vallen zoveel mensen dan dood neer?