Onlangs raakte de Britse premier David Cameron (tweede van links op de foto) in opspraak vanwege de vreemde rituelen die hij zou hebben uitgevoerd op de universiteit van Oxford. Tijdens zijn studententijd was hij lid van de Bullingdon Club, een berucht en elitair genootschap. Bij Bullingdon heerst een minachting jegens de lagere sociale klassen.
Drie van de machtigste mannen in Groot-Brittannië – de minister-president, de minister van Financiën en de burgemeester van Londen – waren allemaal lid van dit genootschap, net als een groot aantal ambassadeurs, directeuren, bankiers én vier koningen. De burgemeester van Londen, Boris Johnson, is de beoogde opvolger van premier Cameron.
Vanwege de zwijgcode is de club tot nu toe altijd gehuld geweest in mysterie. De lichting van dit jaar bestaat onder meer uit de zonen van enkele van de rijkste mannen in Groot-Brittannië. Het is goed mogelijk dat één van hen in de komende decennia premier wordt van het land.
Veel langer dan gedacht
De leden van Bullingdon zouden zichzelf zien als elitair en trots zijn op hun geld en connecties. De club is al veel langer dan gedacht een invloedrijk instituut. Onder meer minister Lord Halifax, minister Edward Grey, koning Frederik VII van Denemarken en de vader van premier Alec Douglas-Home waren lid van Bullingdon.
In 50 jaar tijd leverde de club een premier, een minister van Financiën, drie ministers van Buitenlandse Zaken en 50 parlementsleden. Ook de namen van koning Eduard VIII, de vader van Winston Churchill en imperialist Cecil Rhodes komen voorbij. Op een foto van de club uit 1867 is in het midden de prins van Wales te zien. Een foto uit 1867 toont voorzitter Archibald Primrose, die later minister-president van Groot-Brittannië zou worden, met zijn armen over elkaar en een grijns op zijn gezicht.
Bankiersfamilie Rothschild
De connecties die de club heeft met het bankwezen zijn nog opvallender. De hoofden van de bankiersfamilie Rothschild, Jacob en zijn zoon Nathaniel, waren allebei lid. Jacob Rothschild zou alleen al meer dan 7 miljard dollar waard zijn.
De bankiersfamilie Baring onderhoudt ook al geruime tijd banden met de club. Het jongste lid is Mark Francis Baring, zoon van oud-bestuursvoorzitter van BP Lord Ashburton.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Trump versnelt ontwikkeling van 6G (en worden smartphones straks geïmplanteerd in ons lichaam?)
‘Wat is het verband tussen het verwijderen van dammen en de waterellende in Spanje?’
Jensen ontleedt crisis: ‘Er klopt helemaal niks van. We zijn misleid’
Duizenden dodelijke schimmelinfecties na coronabehandeling
Ripple koers onder de loep: wat bepaalt de XRP prijs in 2025
Waarom de halve wereld kijkt naar een serie die veel vragen oproept over het Amerikaanse rechtssysteem
Kurkuma en curcumine: waarom peper en vet onmisbaar zijn
Wegstrepen van schulden leidt tot Europese eenwording
‘Niet in onze naam, niet met ons geld’: maak bezwaar tegen oorlogseconomie, stuur een brief aan Minister Heinen