Steeds meer mensen hebben moeite om ieder jaar het eigen risico van 385 euro te moeten betalen en hebben grote moeite met de macht en invloed van de zorgverzekeraars.
Als je chronisch ziek bent moet je ieder jaar extra betalen, terwijl je hier geen invloed op kunt uitoefenen. Het eigen risico is daarmee een boete op ziek zijn. Ieder jaar wordt heel veel geld dat opgebracht wordt door premies, verspild aan bureaucratie, reclame en winsten bij de verzekeraars.
Ieder jaar maken de zorgverzekeraars gemiddeld één miljard euro winst. Dit geld wordt dus niet besteed aan zorg, maar komt terecht bij de vier grote verzekeraars. Daarbovenop besteden de zorgverzekeraars honderden miljoenen per jaar voor marketing aan het overstapcircus.
Driekwart
In de ogen van de SP is de zorg een vechtmarkt geworden; er wordt elk jaar alleen al 500 miljoen euro zorggeld aan reclame en marketing verspild. Tegelijkertijd horen we steeds vaker dat je voor zorg moet bijbetalen.
Uit onderzoek blijkt dat driekwart van de Nederlanders af wil van het eigen risico en de macht van de zorgverzekeraars. Maar veel politieke partijen en de verzekeraars zijn het daar niet zomaar mee eens.
Torenhoge salarissen
Schaf de zorgverzekeraars af en zet één Nationaal Zorgfonds op, zonder onnodige bureaucratie, geldverslindende concurrentie, zonder torenhoge salarissen voor zorgdirecteuren en zonder eigen risico.
Ruim 175.000 mensen hebben al hun steun uitgesproken voor dit initiatief. Het Nationaal Zorgfonds is één van de belangrijkste thema’s waarmee de SP de verkiezingen van de Tweede Kamer van maart volgend jaar ingaat.
[Nieuws]






Er is een oversterfte van tienduizenden mensen, maar coalitie houdt debat tegen: ‘Vind ik niet kunnen’
Gigantische cover-up rond ultrageheim ruimteprogramma. Hebben wij andere planeten gekoloniseerd?
Vaticaan bouwde geheim imperium met miljoenen van Mussolini
Dit is het moment waarop Afrika de hervorming van gezondheidsregels blokkeert op de WHO-bijeenkomst
Fleur Agema tegen De Jonge: Er zit in je beleid en je maatregelen iets helemaal mis!
Is deze Volkskrant-‘journalist’ zojuist ontmaskerd als gekochte journalist van de AIVD?
Foto’s maanlandingen zijn in een studio gemaakt. Kijk wat deze wetenschapper heeft ontdekt
Boer Mark schrijft emotionele brief vanuit de CEL: ‘In Nederland worden mensen opgesloten omdat ze opkomen voor hun bestaan’
Daar gaan we weer: ‘Apenpokkenvirus gemanipuleerd in biolab Wuhan’