Omdat de Zwarte Zee nu beheerst wordt door Rusland en Oekraïense havens geblokkeerd worden door Russische marineschepen is het onmogelijk om een groot deel van het graan het land uit te krijgen, beweert Nieuwsuur. Rusland zou de blokkade alleen willen opheffen als de sancties verlicht worden.
RTL Nieuws schrijft dat naar schatting 25 miljoen ton graan het door oorlog geteisterde Oekraïne niet uit kan door Russische blokkades en daardoor dreigt te bederven. Russische oorlogsschepen blokkeren de export van graan en andere landbouwproducten uit Oekraïne, aldus RTL.
Dan de NOS: “Rusland blokkeert de graanexporten via de Zwarte Zee, waardoor er voedseltekorten dreigen op de wereldmarkt.”
(Video verwijderd? Klik hier...)
Onzin
In gesprek met hoofd van de Afrikaanse Unie Macky Sall heeft de Russische president Poetin overigens gezegd dat het ‘onzin’ is dat Rusland de graanexport uit havens niet zou toestaan.
De Amerikaanse journalist Patrick Lancaster is in Cherson, een Oekraïense havenstad aan de monding van de Dnjepr, die in de Zwarte Zee uitmondt. De stad is onlangs bevrijd door het Russische leger.
In de haven van Cherson ligt een aantal schepen voor anker. Lancaster sprak met de kapitein van de Ferahnaz, één van de schepen die niet weg kunnen. Op hetzelfde moment deelde het Russische leger humanitaire hulpgoederen uit aan de bemanning.
Mijnen
De kapitein vertelde aan Lancaster dat hij groen licht had gekregen van de Russen om de haven te verlaten en dat ze hem een veilige doorvaart garanderen. Het schip moet echter ook langs Odessa, een stad die in handen is van Oekraïne. Voor de kust van de stad ligt het bezaaid met Oekraïense mijnen.
Het gebied dat in handen is van Rusland is vrij van mijnen en kan worden gebruikt door de scheepvaart. De Oekraïense autoriteiten konden de kapitein geen veilige doorvaart garanderen. Dat is de reden dat de schepen in Cherson nog voor anker liggen. Lancaster zei nog dat de Oekraïense autoriteiten geen toestemming geven.
Veel bemanningsleden zijn inmiddels geëvacueerd door het Russische leger, aangezien de schepen al drie maanden in de haven liggen.
Huisarts uit Leeuwarden weigert prikken te zetten: ‘Zinloos en gevaarlijk’
Nederlanders sterven bij bosjes na coronavaccin: ‘Hang dit niet aan de grote klok’
Verzetsheldin ontmaskert het Israëlische bezettingsregime. Op deze barbaarse manier wordt ze behandeld
Berg van licht: Indonesische piramide mogelijk 20.000 jaar oud
Smartphone en wifi kunnen mensen ziek maken: “Dit onderzoek is hard en direct en zal veel stof doen opwaaien”
Sluit ze op! Republikeinen eisen vervolging Clinton, Comey en andere topfiguren wegens misdaden
Dolfijnen gebruiken kogelvis om in trance te raken
Kabinet erkent dat Pfizer zelf (!) monsters aanlevert voor kwaliteitscontrole coronavaccins
Arts haalt hard uit: ‘Klaus Schwab is een enge sociopaat’