De Europese voedselveiligheidsautoriteit EFSA heeft geoordeeld dat palmolie, die onder andere in Nutella wordt gebruikt, het risico op kanker vergroot.
De voedselwaakhond liet weten dat palmolie meer potentieel kankerverwekkende stoffen bevat dan andere plantaardige oliën wanneer die boven de 200 graden Celsius verwarmd worden om te worden geraffineerd.
De Wereldgezondheidsorganisatie en de Voedsel- en Landbouworganisatie van de VN waarschuwen consumenten ook voor palmolie.
Tumorvorming
Nutella beweert dat de palmolie, die wordt verhit om van haar traditioneel rode kleur af te komen en haar geur neutraal te maken, wordt verhit tot net onder de 200 graden Celsius om het ontstaan van kankerverwekkende stoffen te minimaliseren.
Bij de verhitting van palmolie ontstaan zogeheten glycidylvetzuuresters. Als die in het menselijk lichaam worden verteerd, komt er glycidol vrij, een stof die is gelinkt aan tumorvorming.
Palmolie houdt de chocopasta van Nutella zacht en zorgt ervoor dat het populaire goedje langer houdbaar is.
Campagne
Hoewel Ferrero, de Italiaanse voedselreus achter Nutella, claimt dat de chocopasta veilig is, zetten Europese functionarissen de palmolie-industrie onder druk om te erkennen dat de olie kankerverwekkend is.
“Nutella zonder palmolie maken zou een minderwaardig product opleveren, het zou een stap achteruit zijn,” zei inkoopmanager Vinenzo Tapella tegen Reuters.
Het bedrijf is een campagne begonnen om mensen ervan te overtuigen dat Nutella veilig is.
Voorzorg
Palmolie is een stuk goedkoper dan mogelijke alternatieven, zoals zonnebloemolie en raapzaadolie.
Verder onderzoek moet gaan uitwijzen of consumenten moeten stoppen met het eten van Nutella.
De grootste supermarktketen van Italië, Coop, zal uit voorzorg geen palmolie meer toevoegen aan huismerkproducten.
Barilla, de grootste Italiaanse bakker, gaat vanaf nu aangeven of producten palmolie-vrij zijn.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gideon van Meijeren confronteert De Groot met leugens: ‘Dat kan ik alleen maar omschrijven als kiezersbedrog’
Nederland steunt regime dat Hitler de hemel in prijst. Kijk en huiver
Steeds meer kinderen aan de antipsychotica
Reuzen uit vergane tijden
Nieuwe beelden James Webb-telescoop leiden tot paniek onder kosmologen, wat is er aan de hand?
7 UFO’s waargenomen bij ruimtestation ISS. Worden we in de gaten gehouden?
Juliette werd op 6-jarige leeftijd verhandeld door de overheid, dit maakte ze mee: ‘Ze hebben het voorzien op onze kinderen’
Dit schreef George Soros in 1993 over een toekomstige oorlog in Oost-Europa
Wat je moet weten over de staatsgreep in Niger