Na haar vertrek bij omroep Ongehoord Nederland zette Raisa Blommestijn een filmpje op X. “Uiteraard geef ik niet op. Ik wil verder met de strijd voor vrijheid en tegen censuur, maar dat [kan] ik niet zonder jullie hulp!”
Volkskrant-journalist Maarten Keulemans maakte vervolgens een degoutante opmerking: “Zeven keer ‘mijn strijd’ in anderhalve minuut. Weet je wie het ook alsmaar had over z’n ‘strijd’?”
Hij wordt overladen met boze reacties. ‘There is no low where Maarten Keulemans won’t go’. De tweet zegt ontzettend veel, en alles wat ik er verder over zeg is ruis. Dat de Volkskrant dat allemaal accepteert, vind ik echt onbegrijpelijk, zegt hoogleraar Ronald Meester.
Zeven keer “mijn strijd” in anderhalve minuut. Weet je wie het ook alsmaar had over z’n “strijd”? https://t.co/6JItChDi1i
— Maarten Keulemans (@mkeulemans) January 31, 2024
Oproep tot bedreigingen
“Blij dat ik geen abonnement heb op die krant, want ik wil me niet associëren met het demoniseren van opiniemakers die al jaren bedreigingen ontvangen en vol passie opkomen voor het vrije woord,” reageert medisch adviseur Wendy Mittemeijer.
Neuroloog Jan Bonte vraagt aan de Volkskrant: “Dit vinden jullie allemaal wel kunnen? Iemand die mekkert over de term ‘tribunalen’, maar hier Raisa Blommestijn vergelijkt met Hitler? Heel veel zieker dan dit wordt het niet.”
“Een Godwin is niet alleen laag, maar is ook een oproep tot bedreigingen en erger dan dat. Weet dat je haar in gevaar brengt hiermee,” waarschuwt auteur en spreker Hans van Tellingen.
Maartens wetenschap weer
Econoom Rein de Vries schrijft: “Ah, Maartens wetenschap weer: iedereen die het woord strijd gebruikt, kun je vergelijken met Hitler, want die gebruikte het woord ook. Got it.”
“Heb ik je verontwaardiging gehoord toen Hugo de Jonge op nationale tv de woorden sprak ‘vaccineren geeft vrijheid’? Deed je dit toen ook niet ergens aan denken?” vraagt jurist en psycholoog André Rozendaal.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






‘Schietpartij Sandy Hook was hoax zonder dodelijke slachtoffers’
Het mysterie van de buitenaardse legeringen. Deze bizarre, onbekende materialen werden uit UFO’s gehaald
Journalist wil verslag doen van Roemeense verkiezingen, wordt gearresteerd en land uitgezet: ‘Dit is echt heel schokkend’
De Jonge opnieuw betrapt op doodzonde: ‘Aftreden en zeker niet terugkeren als minister in nieuw kabinet’
‘Soros en Biden klopten Oekraïners 1,5 miljard uit de zak’. Parlementslid legt omvangrijk corruptieschandaal bloot
Zeldzaam pak sneeuw in woestijn van Egypte. Beelden van dit opmerkelijke tafereel gingen viral op social media
Geschokte reacties nadat vrouw live op tv plotseling in elkaar zakt
De overheid houdt informatie over UFO’s achter. Nieuwe peiling toont verrassende resultaten
Kijk: Dr. John Campbell analyseert Nederlandse studie over COVID-19-vaccins en oversterfte