Het World Economic Forum waarschuwt op haar site voor het marburgvirus. “Moeten we ons zorgen maken?” vraagt de organisatie van Klaus Schwab.
In Equatoriaal-Guinea heeft zich een uitbraak van het virus voorgedaan. Er zijn 16 gevallen en negen overlijdens gemeld.
Het virus is verwant aan het ebolavirus, dat ‘tussen 2014 en 2016 in West-Afrika meer dan 11.000 mensen heeft gedood’. Het behoort tot de familie van filovirussen en veroorzaakt hemorragische koorts, waarbij sprake kan zijn van bloedingen.
The WEF officially began to advertise the Marburg virus, the PCR test and the v@x against it‼️‼️☝️🤔🙏👇👇https://t.co/LXnwSjzAhd pic.twitter.com/H0QjTIWNkJ
— Sophia Dahl (@sophiadahl1) March 6, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
88 procent
Vleermuizen, varkens en primaten dragen het bij zich, aldus het WEF. Het marburgvirus werd in 1967 voor het eerst beschreven toen 37 personen ziek werden in de Duitse steden Marburg en Frankfurt am Main, en in Belgrado.
De grootste uitbraak deed zich in 2005 voor in Angola, waar 374 gevallen werden geregistreerd. Het heeft een fatality rate van 88 procent.
Noodtoestand
Er zijn geen goedgekeurde behandelingen, maar niet getreurd: er wordt hard gewerkt aan een vaccin. Onderzoekers ‘haasten zich’ om vaccins te testen.
Als het marburgvirus zich blijft verspreiden, kan de Wereldgezondheidsorganisatie de noodtoestand uitroepen, net zoals in 2019 is gebeurd wegens de verspreiding van ebola, waarschuwt het WEF.







Gigantische bliksemschichten reiken tot diep in de atmosfeer
Weg met brood: “Graanconsumptie tast het brein aan”
VIDEO: Mysterieuze UFO gespot bij Jupitermaan Europa
De kracht van het hart (video)
Chinese wetenschappers gaan op zoek naar de menselijke ziel. Lees alles over dit geheime project
Begrafenisondernemer slaat alarm: ‘Er sterven vrijwel uitsluitend geprikte mensen’
Hoe Sigrid Kaag een miljard euro gaf aan ‘goede doelen’ om ons te beïnvloeden: ‘Dit is allemaal hersenspoeling’
Buitenaardse schepen en MJ-12 (video)
NOS krijgt internet over zich heen na ‘recordtemperatuur’ op Antarctica: ‘Puur burgerbedrog’