Het Amerikaanse leger heeft donderdag in Afghanistan voor het eerst de zwaarste niet-nucleaire bom gegooid die bekend staat als MOAB of ‘moeder van alle bommen’.
De Amerikanen lieten de bom vallen in een gebied waar zich een kamp en tunnels bevinden van terreurgroep Islamitische Staat.
“We hebben het gemunt op een tunnel- en grottencomplex dat de strijders van IS gebruikten om zich ongezien te verplaatsen,” zei woordvoerder van het Witte Huis Sean Spicer.
CIA
Klokkenluidersite WikiLeaks merkt op dat de tunnels die de VS in Afghanistan heeft gebombardeerd, door nota bene de CIA zijn gebouwd.
De site linkt naar een artikel in de New York Times uit 2005 waarin valt te lezen dat de kilometerslange tunnels, bunkers en kampen in Tora Bora onderdeel zijn van een complex dat door de CIA is gefinancierd.
Those tunnels the U.S is bombing in Afghanistan? They were built by the CIA https://t.co/u66ScoiNpX (via @GabiElenaDohm) pic.twitter.com/mAaUrQ0yLk
— WikiLeaks (@wikileaks) 14 april 2017
In de jaren tachtig financierde de CIA de jihad tegen de Sovjet-Unie, aldus de krant.
Osama bin Laden
De spionagedienst liet het complex bouwen door de Saudi Binladin Group, het bouwimperium van de vader van Osama bin Laden.
Het grottencomplex was erg geavanceerd en beschikte onder meer over een ventilatiesysteem en stroomvoorziening.
‘Vijandige inlichtingendienst’
De MOAB werd ontwikkeld in 2003, tijdens de Tweede Golfoorlog in Irak en was vooral bedoeld om de toenmalige president Saddam Hoessein af te schrikken.
De VS testte de MOAB wel in 2003, maar gebruikte deze nog nooit in een oorlog. Volgens Amerikaanse media is de VS het enige land dat deze bommen heeft.
CIA-chef Mike Pompeo heeft WikiLeaks omschreven als een ‘vijandige inlichtingendienst’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Neerstortende satelliet UARS bevat radioactief plutonium
Zijn ondergrondse UFO-bases op de maan aards of buitenaards?
‘Nederland houdt corruptie in stand’
Journalist vanuit Oost-Oekraïne: Hierom zijn de mensen enorm dankbaar dat Rusland eindelijk iets doet
Europarlementariër vraagt: wanneer worden de vaccinatiedoden eindelijk geteld?
Europarlementariër hakt in op Von der Leyen: ‘Wilt u voor Oekraïne vechten? Stuur uw man en zonen dan naar het front’
Reiner Füllmich te gast bij lancering ‘Neurenberg 2.0’ in Polen
Huisarts Rob Elens werd VERRADEN door collega’s, kijk naar de reactie van de gezondheidsinspectie
“Vleesindustrie bedondert de boel met vleeslijm”