Werknemers van de Amerikaanse biotechnologiereus Monsanto zijn tot nader order niet welkom in het Europees Parlement.
Dat heeft de conferentie van voorzitters van het Europees Parlement unaniem beslist. De beslissing komt nadat het Amerikaanse bedrijf weigerde om te komen getuigen over de Monsanto Papers.
“Nee, het is geen hoax: de conferentie van de voorzitters heeft net met unanimiteit beslist dat werknemers van Monsanto voorlopig niet meer welkom zijn in het parlement,” zo schrijft Philippe Lamberts, covoorzitter van de Europese Groenen, op zijn Facebookpagina.
Gemanipuleerd
Het Amerikaanse Monsanto, producent van de omstreden onkruidverdelger Roundup met glyfosaat, was uitgenodigd om uitleg te komen geven voor de commissie Landbouw van het parlement.
De Amerikaanse zaadveredelaar wordt er namelijk van verdacht dat ze wetenschappelijke studies naar de gevaren van glyfosaat heeft gemanipuleerd en dat ze ook druk heeft gezet op de instanties die advies moesten uitbrengen over de risico’s van de producten.
Weigerden
De verantwoordelijken van Monsanto weigerden echter in te gaan op de uitnodiging.
In een brief eerder deze maand stond onder meer dat het Europees Parlement volgens hen niet de plaats is om over dergelijke onderwerpen te praten.
Niet te laten dicteren
“Monsanto wil met andere woorden enkel naar het parlement komen wanneer het hen goed uitkomt, bijvoorbeeld om hun belangen te verdedigen achter gesloten deuren, maar niet om op een democratische manier in debat te gaan tijdens een openbare zitting,” stelt Lamberts vast.
“Het parlement heeft dus beslist om zich niet te laten dicteren door Monsanto,” zegt hij.
[Belga]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Geld bestaat niet. Spreker legt in dit filmpje uit hoe je wordt opgelicht door banken
Zien: Ook in Amerika zijn de leugens van Rutte niet onopgemerkt gebleven
Onze geheime dienst zorgt voor ophef: ‘Dit is echt full-blown Stasi’
VIDEO: Camera ruimtestation ISS op zwart nadat wordt ingezoomd op mysterieuze lichtbol
Chinese miljardair tegen Amerika: “Niemand pikt jullie banen in, jullie besteden te veel geld aan oorlogen”
Brussel wil astronomisch bedrag: ‘Dit is de superwaanzin in het hoofd van Von der Leyen’
Wybren van Haga over ‘zoveelste ambtsmisdrijf’ De Jonge: ‘Hoog tijd dat hij inpakt en vertrekt’
Israëlische uitvinder: kartonnen fiets kan de wereld veranderen
Woede om ‘kerstboodschap’ VVD: ‘Hoe krijg je dit in vredesnaam verzonnen?’