Een petitie die minister van Volksgezondheid Daniëlle Jansen (NSC) oproept te stoppen met het vervolgen van artsen die off-label medicijnen voorschreven aan coronapatiënten, is in enkele dagen duizenden keren ondertekend.
In coronatijd stuurde toenmalig coronaminister Hugo de Jonge de gezondheidsinspectie af op deze artsen, waaronder Rob Elens, die hij in de media een ‘kwakzalver’ noemde.
Blijkbaar mochten alleen vaccins de uitweg uit de coronacrisis zijn en kwam het niet uit dat er mogelijk eenvoudige en goedkope middelen waren.
Onrecht ongedaan maken
Een ‘doodenge ontwikkeling’, tweette Fleur Agema, indertijd nog Kamerlid. Toen ze zelf een jaar lang minister van Volksgezondheid was, heeft ze niet eens geprobeerd de artsen te helpen. Ze liet de inspectie haar gang gaan.
Ondertussen worden artsen nog steeds beboet. Dat is een onrecht dat we niet mogen laten doorgaan, aldus de initiatiefnemer van de petitie.
Na de val van het kabinet is Jansen benoemd tot minister van Volksgezondheid. “Hier is een gelegenheid voor haar en haar partij om dit grote onrecht […] ongedaan te maken.”
Historische kans
De petitie eist dat de minister alle boetes en rechtszaken tegen ‘deze moedige dokters’ onmiddellijk intrekt. “Deze medische professionals plaatsten de zorg voor hun patiënten boven gehoorzaamheid aan centraal beleid.”
“Minister Jansen heeft een historische kans om zich te bewijzen als een echte voorvechter van vrijheid en grondrechten. We kunnen het ons niet veroorloven om te wachten totdat het te laat is. Als we treuzelen, sluit dit tijdelijke venster voor gerechtigheid zich – misschien wel voorgoed.”
Je kunt de petitie hier ondertekenen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Deze Russische oliereus stond onder controle van Rothschild, maar Poetin stak daar een stokje voor
Journalist dient klachten in over nepnieuws bij NOS. NPO Ombudsman komt met deze bizarre reactie en speelt complot-kaart
Hoe de maanlandingen in scene zijn gezet (video)
Coronavaccinonderzoeker op tv: ‘We hebben een fout gemaakt’
Oud-medewerker NASA claimt 2,7 meter lange alien te hebben gezien. Spreekt hij de waarheid?
Frankrijk maakt gebouwen groen met algen (video)
Digitale deceptie: hoe we gemanipuleerd worden door de media
Gratis geld: Utrecht start na de zomer experiment met basisinkomen
‘Slimste man van Amerika’: elite wil wereldbevolking steriliseren met coronavaccin