Afgelopen woensdag verzorgde jurist Jeroen Pols een anderhalf uur durend college aan rechtenstudenten van de Universiteit Utrecht.
Aan de hand van de maatregelen in de coronatijd waartegen hij procedeerde, legde Pols uit hoe noodrecht in Nederland is ingericht en hoe grondrechten in die periode door de overheid en rechtspraak zijn geschonden.
Rico Brouwer van Potkaars legde het college vast op video:
Gehersenspoeld
Pols legde uit dat de coronalockdowns een ernstige schending van de Grondwettelijke regeling voor noodrecht vormen. “Een belangrijke ervaring om een keer in discussie te gaan met een publiek dat lijnrecht tegenover mijn wereldbeeld staat,” aldus Pols.
Iedereen zit in een eigen bubbel waarin geen ruimte is voor afwijkende meningen. Studenten hebben een heilig vertrouwen in overheid, media en rechtspraak. Ons onderwijs produceert geen kritische denkers, maar volgzame wezens die op een zorgwekkende manier zijn gehersenspoeld, stelt hij.
Welgeteld drie ‘wakker’
Van de bijna 80 studenten waren er welgeteld drie ‘wakker’. Dit zijn onze toekomstige rechters, ambtenaren en officieren van justitie. Pols hoopt dat er desondanks zaadjes geplant zijn.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





PowNed-documentaire over FVD: leugens ontmaskerd door onafhankelijk journalist
“Aanslag Charlie Hebdo draagt stempel van geheime diensten”
Vele monden vielen open van verbazing tijdens het debat over de oversterfte: ‘Tenenkrommend, niet om te hachelen’
Beweging van Niet-Gebonden Landen pleit voor nucleaire ontwapening
Dit zei Trumps nieuwe minister van Volksgezondheid over de gevaren van 5G
Filmpje: ‘Dit is een waarheid waar EU-leiders hun ogen voor sluiten’
Premier Rutte: ‘alleen dán krijgen wij onze vrijheid terug’
Franse inlichtingendiensten wisten van IS-aanslag op kerk, maar deden niets. Dit gebeurde er nadien
Verpleegkundige houdt emotioneel betoog: ‘Dit stopt pas als mensen opstaan en zeggen: genoeg is genoeg!’