Buitenland

WikiLeaks-baas Assange: “Terreurgroep IS gecreëerd door de CIA”

Help door dit met vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De CIA is verantwoordelijk voor de opkomst van terreurgroep IS. Dat heeft Julian Assange van klokkenluiderssite WikiLeaks gezegd.

Zijn organisatie publiceerde deze week meer dan een half miljoen geheime Amerikaanse diplomatieke cables die teruggaan tot 1979.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/10/nfn-donatie-2.png

Gebeurtenissen die dat jaar plaatsvonden, hebben volgens Assange geleid tot de opkomst van Islamitische Staat.

Operatie Cyclone

In 1979 gaf president Jimmy Carter de CIA opdracht om miljarden dollars te steken in de bewapening van de moedjahedien in Afghanistan om de Sovjet-Unie te bestrijden.

Die beslissing leidde tot de creatie van terreurgroep Al Qaida en vervolgens de terreuraanvallen op 9/11, de invasie van Afghanistan en Irak en de creatie van IS.

“Na de invasie van Afghanistan door de Sovjet-Unie pompten Saoedi-Arabië en de CIA tijdens Operatie Cyclone miljarden dollars in de moedjahedien,” zei Assange. “Dat leidde tot de opkomst van Al Qaida en de val van de Sovjet-Unie.”

Excuus

“De opkomst van Al Qaida resulteerde in de aanslagen op 11 september 2001, die Amerika als excuus gebruikte om Afghanistan en Irak binnen te vallen,” voegde hij toe.

“Die oorlogen legden de ideologische, financiële en geografische basis voor IS,” zei hij.

Carter Cables

Na publicatie van deze zogeheten Carter Cables III heeft WikiLeaks in totaal 3,3 miljoen Amerikaanse diplomatieke stukken geopenbaard.

Assange zal voorlopig blijven wonen in de ambassade van Ecuador in Londen, zo liet de openbaar aanklager van Ecuador dinsdag weten.

In oktober werd zijn internetverbinding in de ambassade afgesloten. Aanleiding waren de gehackte e-mails van de Democratische partij die belastend waren voor Hillary Clinton.

[Express]

Interessant

Vind je deze info waardevol?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

26 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Kris
Kris
8 jaren geleden

Voor de zoveelste keer hetzelfde verhaal. Dit is toch niets nieuws, maar wordt keer op keer opnieuw verteld.

weg met ons
weg met ons
8 jaren geleden

Het is toch helemaal niet moeilijk te begrijpen voor mensen met enig verstand al helemaal niet dat de VS huurlegers financieren om Syrië en het hele Midden-Oosten in hun macht te krijgen.

Wie niet ziet hoe simpel het spel wordt gespeeld en dat ISIS niet meer is dan een Amerikaans merkenlabel, heeft last van partijdigheid of bezit een leeg hoofd.

Als men iemand weg wil hebben en dat zelf niet kan, wil of durft te doen, omdat men daar te laag of laf voor is, dan is het toch een kleine moeite om iemand in te huren en het vieze en moorddadige werk op te laten knappen voor een aardige som geld. ISIS zijn geen religieuze vechters, geen mensen die een ideaalbeeld nastreven, maar louter en alleen maar geschiften die geld vangen voor het vermoorden van mensen. Huurlegers zijn al zijn oud als de weg naar Rome, dat ze onder valse voorwendselen met een gefingeerd label moorden en oorlog voeren is meer dan duidelijk.

Assange verdedigt in dit verhaal de VS ook nog enigszins, en dat is verdacht te noemen. Want de VS is een directe financier van alle terreur wereldwijd en heeft geen voedingsbodem gelegd, maar is een onmiskenbare directe dader.

Jaya
Jaya
8 jaren geleden

Deze hypocricy ďuurt voort źolang tot de wereldleraar zich openbaart.

Zamunda
Zamunda
8 jaren geleden

Die Assange is geen held helaas. De berichten die Wikileaks vrijgeeft zijn nieuwswaardig, maar niet nieuw. Hij kan niets anders zijn dan een geheim agent die zogenaamd aan onze kant staat. Het beste bewijs hiervoor is dat hij, maar ook Snowden, nooit hebben gezegd dat 9/11 een inside job was. Beiden zijn ratten die helden moeten spelen. Daar hoort de groep Anonymous ook bij.

We worden genaaid en we hebben het niet eens door. Er zijn geen helden waar zoveel aandacht aan wordt besteedt, die bestaan niet in onze wereld!

Benhur
Benhur
8 jaren geleden

IS is CIA. Met Obama en zijn clan als leider. Dat is de afgelopen jaren wel duidelijk geworden.

Jaya
Jaya
8 jaren geleden

CIA/VS is een oorlogsmonster.

Jantje
Jantje
8 jaren geleden

Deze zin begrijp ik niet helemaal….

“De opkomst van Al Qaida resulteerde in de aanslagen op 11 september 2001, die Amerika als excuus gebruikte om Afghanistan en Irak binnen te vallen,” voegde hij toe.”

Zegt Assange hier eigenlijk mee dat Al Qaida verantwoordelijk is voor 9/11 aanslag????

Want dan weet ik 100% zeker dat Assange bij de boeven hoort en wellicht een CIA agent is.
Want ik snap ook niet helemaal hoe hij nu in London bescherming kan genieten (het hol vd leeuw!). Normaliter zou die boevenbende zo de deur plat lopen in een dergelijke ambassade en Assange in de kraag vatten. Denk dat de “Men in Black” en/of MI5, MI6 agenten echt wel weten hoe ze hem kunnen pakken.

We worden gewoon weer in de maling genomen en Assange is gewoon een cover-up agent in dit hele verhaal en werkt hij i.o.v. het elite clubje.

Deze hele facade met Assange duurt ook veel te lang…. klopt geen reet van!

Tenslotte blijkt Alex Jones ook een CIA agent te zijn en moet hij de elite beschermen. Omdat Jones maar 90% van de waarheid verteld kunnen ze de elite nog steeds nergens op pakken. Dat heet slimme tactiek. En Assange doet wellicht ook mee in deze cover-up net als Alex Jones.

1 POT NAT!

J. Hofmans
J. Hofmans
8 jaren geleden

Ik vraag mij af óf en hoe ze Iran eigenlijk zouden willen gaan aanpakken. Niet dat dat nu daadwerkelijk makkelijk is en ook gaat gebeuren. Maar ik vraag me toch af met wat voor leugens men kan komen aanzetten (Al Quaida, ISIS, …Sinterklaas?) Dat land (waar ik vaak ben) staat toch wel op #1 van de Amerikanen. Hooguit kunnen ze het van binnenuit bewerkstelligen (zie eerdere mislukkingen).

Iemand?

frans
frans
8 jaren geleden

Het nieuws van 14 uur; vandaag; er gaat weer 3.5 miljard naar wapen vernieuwing en aanschaf.
niet stemmen op oorlogsgezinde partijen .
in Nederland bijna allemaal.

Tom
Tom
8 jaren geleden

Omsingelen en uitdrijven alsof je op jacht gaat met al die legerkracht bij elkaar dan is het in een weekje voorbij met IS.

War on Error
War on Error
8 jaren geleden

Nou, waarom dit bericht; waaarom nu? Het lijkt erop dat het idee moet worden geranimeerd als dat 9/11 werk was van Al-Qeada, cq. zgn. moslim-fanatici.
Fout,
daar trap geen nuchtere Hollander meer in.

9/11 is maanden lang door de CIA voorbereid, nee járen lang. Pentagon, NYPD, NYC, NORAD, FBI, Witte Huis, NYSE, FED, Goldman Sachs, USAIRFORCE, USNAVY, Mossad, NAVO, CNN, CBS, FOX, NYT, WSJ, etc.
Allemaal deden ze mee aan het ‘spel’.

Interessanter is het FEIT, dat de CIA nu veel IS-slachters onder de nep-vluchtelingen naar de EU stuurt – en onderbrengt in AZC’s m.n. NIET in de randstad, Aerdenhout, of het Gooi. Tussen de ‘deplorables’.
Ik zie tendenzen dat de CIA i/o het Gaza-conflict naar de EU en VS exporteert.
http://www.beyondthematrix.nl/2015/09/26/wapenvondsten-in-azielzoekerscentra-duitsland/

Laat Assange daar dan us cable over naar buiten brengen!

Wat velen nog niet hebben opgepikt mbt. 9/11:
De ‘epidemische’ toename van mensen met kanker rond de rampplek, sindsdien:
http://edition.cnn.com/2016/08/15/health/september-11-cancer-diagnoses/index.html

9/11 wordt door bepaalde ‘mensen’ nog jaarlijks gevierd:
http://www.veteranstoday.com/2013/03/01/israel-celebrates-successful-911-operation-on-purim-holiday/
(onbetrouwbare zender, een CIA propaganda kanaal – maar krijg dit ook via andere kanalen bevestigd!)
https://jonrappoport.wordpress.com/2014/01/30/flashback-911-and-the-gold-in-the-ny-federal-reserve/

War on Error
War on Error
8 jaren geleden

let op: die onbetrouwbare zender, dat heeft betrekking op CNN

iubuntu
iubuntu
8 jaren geleden

Kan er iemand de bronnen vermelden waarin deze beweringen staan beschreven. wikileaks documenten bijvoorbeeld.
De enige referentie in dit artikel is een Wikipedia document verwijzend naar de operatie cyclone. Een bron die eenieder kan opgesteld hebben.

Back to top button
26
0
We lezen graag je reactie!x