CoronaBinnenland

Woo-documenten over onderzoek naar oversterfte grotendeels ZWARTGELAKT: ‘Dit is toch schandalig’

Help anderen door deze info met jouw kennissen op je social netwerk te delen!

Eerder kwam onderzoeksinstituut Nivel met een onderzoek naar oversterfte tijdens de coronapandemie. De conclusie van dat onderzoek was dat er bij COVID-19-gevaccineerden sprake was van ondersterfte en bij ongevaccineerden van oversterfte.

Nivel maakte een rekenfout in de studie, waarna één en ander werd aangepast. Opmerkelijk genoeg bleef de conclusie staan. Saillant detail: het onderzoek werd betaald door het ministerie van VWS.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Vervolgens werd een Woo-verzoek ingediend om inzage te krijgen in de onderliggende stukken. Een deel van het voorlopige resultaat van dit Woo-onderzoek is op X geplaatst. Wat blijkt? Een groot deel van de tekst is zwartgelakt. Sommige pagina’s zijn vrijwel volledig zwartgelakt.

Schandalig

Ironisch genoeg staat er ook nog iets over ‘open science’ in: ‘Met Open Science wordt wetenschap toegankelijk gemaakt voor wetenschappers, de maatschappij en de economie. Samenwerken en kennis uitwisselen staan hierbij centraal’.

“Dit is toch schandalig,” verzucht Woo-onderzoeker en data-analist Cees van den Bos.

We mogen niks weten van hun berekeningen

Statisticus Herman Steigstra merkt op: “ZonMw staat voor ‘Open Science’, maar we mogen niks weten van hun berekeningen.”

“Zeer binnenkort kom ik zelf met een wetenschappelijke analyse van deze sterftecijfers, wel met open data. Kan iedereen meerekenen die dat wil. Niks zwartgelakt!” kondigt hij aan.


Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

5 135 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je dit goed?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

80 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Jacoba
Jacoba
16 dagen geleden

Ik begrijp eigenlijk niet waarom niet hethele land op de barricaden komt. Dit is echt de waanzin ten top!

Greet Resist
Greet Resist
16 dagen geleden

overduidelijk meer dan een zwarte bladzijde in de geschiedenis

ikke
ikke
16 dagen geleden

hahaha dat wist je toch staatgeheim

Juliette1959
Juliette1959
16 dagen geleden

Jongens…hoe lang verbazen jullie je hier nog over? Wordt het niet gewoon eens tijd dat de bevolking iets DOET? Zo lang die als makke schapen alles doen wat de naziregering zegt, verandert er niks.

Back to top button
80
0
We lezen graag je reactie!x