Het kabinet is bezig met een frontale aanval op het auto- en woningbezit. You’ll own nothing and you’ll be happy, is de gevleugelde uitspraak om ons te verleiden minder te bezitten, meer te gebruiken en toch gelukkig te zijn.
Klimaatminister Rob Jetten (D66) wil de aanschafbelasting op auto’s per 2025 met 100 procent verhogen. Een jaar eerder moet duurdere biobrandstof met gewone brandstof worden vermengd. Daarnaast komt er een verbod op de verkoop van nieuwe auto’s en busjes die CO2 uitstoten.
(Video verwijderd? Klik hier...)
Onhaalbaar en onbetaalbaar
Het lijkt er steeds meer op dat het eigen autobezit voor velen van ons onhaalbaar en onbetaalbaar wordt door de sterke verhoging van de aanschafkosten, de brandstofprijzen, de verkeersboetes en de introductie van rekeningrijden.
Daar blijft het niet bij. Ook huizenbezitters zullen de komende jaren naar verwachting meer belasting gaan betalen. Denk bijvoorbeeld aan de stijging van de onroerendezaakbelasting of de erfpachtcanon, de verlaging van de hypotheekrenteaftrek, de verhoging van het eigenwoningforfait en het overhevelen van de eigen woning naar box 3.
Volslagen absurd
Wat betekent dit? “Dat je wordt geacht om 6,17 procent fictief rendement op je woning te maken. Daar ga je dan 33 procent belasting over betalen. Dus je gaat over je afbetaalde woning 2 procent per jaar betalen. Dat is volslagen absurd,” zei Tweede Kamerlid Wybren van Haga voor de camera van Ongehoord Nederland.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nederlandse overheid overtrad meerdere keren de regels bij steun aan Syrische jihadisten, blijkt uit deze documenten
Vrouw neemt kijkje op de beruchte markt waar volgens “experts” het coronavirus ontstond, dit trof ze aan
Eerste arrestaties in Libor-schandaal aanstaande
Ik heb nog nooit zoiets gezien. Dit mysterieuze ruimteobject stelt astronomen van over de hele wereld voor een raadsel
Hoe Big Pharma ziektes verzint en vervolgens met peperdure ‘geneesmiddelen’ komt
Nigel Farage waarschuwt: de invasie van Lampedusa zal Europa vernietigen
Klaus Schwab noemt China ‘rolmodel’, luidt op Chinese staats-tv ‘systemische transformatie van de wereld’ in
Deze dodelijke bijwerking staat nu gewoon in de bijsluiter vermeld: ‘Hoe speelt Pfizer dit klaar?’
MH17: Een slecht geregisseerde politieke operette waarin het verhullen van de waarheid centraal lijkt te staan