Diepgravende journalistiek bij Nieuwsuur. Het actualiteitenprogramma ontdekte namelijk dat FVD-topman Ralf Dekker jarenlang in het bestuur van de Rabobank zat, die in die periode een partnerschap had met het World Economic Forum. En dat terwijl FVD-leider Baudet ‘altijd kritiek heeft’ op het WEF.
“Kom ik een keer ter sprake bij Nieuwsuur, gaat het over mijn WEF-verbinding. Ontmaskerd,” reageert Dekker in een filmpje.
Frank van Dorp, die schrijft voor Saltmines, vat het treffend samen: ‘Jij hebt kritiek op het WEF, maar een kennis van jouw neef heeft een paar jaar lang op dezelfde bridgeclub gezeten als een ambtenaar van een ministerie dat in die tijd contact had met het WEF!’
Baudet heeft altijd kritiek op het World Economic Forum maar FvD-topman Ralf Dekker zat jarenlang in het bestuur van de Rabobank, die in die periode een partnerschap had met het WEF. Bovendien blijkt FvD’er Van Houwelingen een terugkeerregeling te hebben bij het SCP. #Nieuwsuur pic.twitter.com/jkS6n9KH6Y
— Nieuwsuur (@Nieuwsuur) November 2, 2023
Vlijmscherpe journalistiek in crisistijd
“Dat is zo ongeveer het niveau.” De NPO voert praktisch campagne voor FVD op dit moment, aldus Van Dorp.
Dekker voegt toe: “Voor de mensen die geen tv meer kijken (wat ik volkomen begrijp): Nieuwsuur deed een hilarische poging om FVD (via mij) in verband te brengen met het WEF. En ze zijn ook kritisch op de Japanse noodles van Eerlijk Eten. Vlijmscherpe journalistiek in crisistijd.”
Helaas ontmaskerd. @Nieuwsuur pic.twitter.com/ubFX6HAyKY
— Ralf Dekker (@ralfdkkr) November 3, 2023
Niets bijzonders dus
Nieuwsuur deed nog een stuitende ontdekking. FVD’er Pepijn van Houwelingen heeft een terugkeerregeling bij het Sociaal en Cultureel Planbureau.
Van Houwelingen laat weten dat een terugkeerregeling standaard is voor alle (rijks)ambtenaren die Kamerlid worden. Het heet ‘bijzonder politiek verlof’ en geldt voor meer Kamerleden, licht hij toe.
“Niets bijzonders dus. Maar dit is blijkbaar het enige wat ze bij Nieuwsuur konden vinden, hilarisch!” vindt Van Houwelingen.
“De wereld staat in brand, het kartel breekt ons land tot de laatste steen af, maar die noodles in een maaltijdbox, die vreselijke noodles, die niet uit Japan, maar China blijken te komen, dat is pas een groot schandaal volgens de Nederlandse ‘journalistiek’!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
“Spionagediensten financieren klimaatonderzoek om weersbeïnvloeding als wapen te gebruiken”
Manifesteren: het bewezen ingrediënt om te krijgen wat je wilt
Waarom de moord op Soleimani een teken is dat het Amerikaanse imperium zich begint terug te trekken
Mind over matter: Wetenschappers bestuderen vrouw die zaadjes laat ontkiemen met haar geest
Burgerinitiatief Ons Geld dwingt Tweede Kamer tot debat over geldcreatie
Wat is de dood? Wat gebeurt er als mensen sterven? – Channeling 18-07-2023
Kijk: Van Meijeren noemt satanisch ritueel misbruik in één adem met hooggeplaatste ambtenaren, en wordt afgekapt
Hoe genees je ziekten en lichamelijke kwalen met je gedachten? – Channeling 04-05-2023
Mysterieus object gespot bij ruimtestation ISS