Ik vind het een goed idee, zei Europarlementariër Vera Tax (PvdA) in het programma Avondgasten Europa op zender L1 over het vaccinatiepaspoort. Volgens haar moeten we daar nu al over nadenken en proberen op Europees niveau tot overeenstemming te komen.
Tax vindt ‘paspoort’ een onhandig woord: “Dit is een bewijs van vaccineren, alleen bij de grens is het lastig te controleren of je kunt reizen als iedereen een ander bewijs heeft. En daarom is het belangrijk om nu de discussie te hebben op welke wijze we een Europees vaccinatiebewijs zouden kunnen invoeren.”
Actie ondernemen
We moeten niet wachten totdat iedereen gevaccineerd is, we moeten nu actie ondernemen, aldus de PvdA-politica. “Nederland zegt bijvoorbeeld: dat is niet eerlijk naar de mensen die niet gevaccineerd zijn. Ja, dat klopt, maar wat niet eerlijk is, is dat we met z’n allen niet naar buiten mogen, onze vrijheid wordt ingeperkt. Dat is een vrijheidsbeperking. Ik vind het een beetje raar om te zeggen: de discussie hebben we niet, we wachten tot iedereen gevaccineerd is en dan mogen we met z’n allen naar buiten.”
“Dat draagvlak is er niet, zeker ook niet in Nederland. Op een gegeven moment is er een punt waarop je zegt: kunnen de mensen die niet meer ziek worden alvast iets doen wat andere mensen nog moeten doen met bijvoorbeeld een PCR-test? Ik vind dat je daarover een debat aan moet gaan en ook tot uitkomsten moet komen,” zei de collega van Frans Timmermans.
[L1]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De EU staat op het punt het internet te vernietigen. Maakt artikel 13 een eind aan de vrijheid van meningsuiting?
Veel bijval voor Pepijn van Houwelingen, die vandaag voor de rechter stond wegens een meme: ‘Bizar en fout’
India klaagt Monsanto aan voor biopiraterij, een unicum
‘Top van BBB nauw betrokken bij stemming over onteigening boerenbedrijf in Groningen’
Film over mind control en georganiseerd kindermisbruik met Gideon van Meijeren gratis te bekijken
Duistere drijfveer achter WEF-agenda onthuld in 2 minuten
Deze wetenschapper speurt bij een kernreactor naar parallelle universa
Alles over kamelenmelk: het nieuwe superfood
Verzet tegen Koningsdagviering: ‘Er is niets te vieren, vlag gaat niet meer uit’