D66-minister Sigrid Kaag van Ontwikkelingssamenwerking krijgt eenmalig 500 miljoen euro extra. Door geld van de komende jaren naar voren te halen, komt er nog eens 464 miljoen bij. Hiervan wordt 350 miljoen euro aan de begroting van dit jaar toegevoegd ‘om te voorkomen dat Kaag moet besparen’. Verder gaat er 150 miljoen naar hulp aan kwetsbare landen om de gevolgen van de coronacrisis op te vangen.
De Adviesraad Internationale Vraagstukken vindt die 150 miljoen nog veel te weinig en wil dat Kaag een miljard investeert in hulp aan Afrika. Dus terwijl in eigen land talloze bedrijven over de kop gaan, voedselbanken floreren, boeren worden uitgekleed, de rente op nul staat en vele mensen werkloos raken als gevolg van de coronacrisis, mag mevrouw Kaag honderden miljoenen weggeven aan ‘kwetsbare landen’. Het besluit maakt veel mensen woest.
Bodemloze buitenlandse putten
Elise De Windt schrijft bijvoorbeeld: “Dus Rutte geeft 500 miljoen euro weg aan Kaag om weg te geven aan so-called ontwikkelingslanden. Uw geld, in uw crisis. Het volgende kabinet is allang in de maak en verkiezingen zullen er totaal niet toe doen. Zie hier de macht van de regenten.”
“350 miljoen. Natuurlijk. Het gaat namelijk zo goed met onze economie dat we makkelijk kunnen strooien met ons geld. Misschien kunnen de Palestijnse vrienden van Kaag nog wat gebruiken, wij hebben immers genoeg,” voegt Jan Roos toe.
Ondernemer Rutger van den Noort stelt: “Serieus? 350 miljoen extra naar Kaag? […] Het wordt er allemaal weer lekker ingerommeld zo in het reces. Waar is de bestuurlijke integriteit?”
Dus honderden miljoenen euro’s van ONS belastinggeld verdwijnen weer in de bodemloze buitenlandse putten van @SigridKaag
“Er gaan honderden miljoenen euro’s naar minister Kaag (Ontwikkelingssamenwerking) om haar dalende begroting te compenseren”
https://t.co/0KRU3rvrg6— Dé Heer Flick®️?? (@DeHeerFlick) July 10, 2020
650 miljoen euro steun. Niet naar de ondernemers die gesloopt uit die crisis komen, maar naar overheidsinstanties die voor controle van het volk zullen worden ingezet en uiteraard voor Palesti… ik bedoel Afrika. https://t.co/C5RQniQMWq
— Tweep Des Vaderlands (@superjan) July 10, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nieuwe bewijsmiddelen in zaak tegen Rutte en Gates: ‘coronaprikken niet te onderscheiden van biowapens’
Univé betrapt op wegpoetsen van kritiek
Bekende radiopresentator noemde vaccinweigeraars ‘idioten’ en zo zit hij er nu bij
34 vrouwen krijgen miskraam of doodgeboren baby na coronavaccin
Groot boerenprotest op stapel vanwege ‘gedrocht’ van een maatregelenpakket: ‘Laat Den Bosch schudden’
Hoe je water kunt zuiveren met fruitschillen
Je overlijdt dóór de orgaandonatie, D66 verkoopt onzin. Kamerlid legt vinger op de zere plek
Weet jij wat je eet? Producten met het grootste gezondheidsrisico
De CIA bestudeerde het effect van ruimtestormen op paranormale vermogens. Dit is de uitkomst