Waarom zou ik met een digitale euro oftewel CBDC willen betalen? Die vraag kreeg directeur monetaire zaken Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een lunchcollege over de toekomst van betalen.
“Het is een hele terechte vraag en het eerlijke antwoord is dat ik me die vraag heel goed kan voorstellen en misschien die vraag ook wel heb,” zei Sleijpen.
Echt lastig
“In Nederland zal het echt lastig zijn om dit verhaal goed te vertellen,” erkende hij. “Daarom is het zo belangrijk dat we met elkaar die dialoog zoeken om ons verhaal beter te maken.”
Wij zullen ook zelf als DNB die dialoog en dat gesprek met u en anderen blijven voeren over de digitale euro, aldus Sleijpen.
In twee zinnen
Dagvoorzitter Anic van Damme vroeg door: “Maar in twee zinnen: waarom zou het voor de consument belangrijk zijn dat het er is?”
“Waarom heb je bankbiljetten? Deels heb je die omdat het op de markt net even wat makkelijker is om met dat tientje te betalen. Voor sommige mensen is het idee dat je iets in je portemonnee hebt zitten, waarvan je zeker weet dat het publiek geld is, belangrijk. En daar is het wel belangrijk voor,” antwoordde Sleijpen.
Helder verhaal, toch?
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






De wetenschap laat ons zien waarom uit de magnetron eten misschien toch niet zo’n goed idee is
Arts: ‘Wijze waarop de Australische overheid mensen zonder mondkapje behandelt, is mensonterend, misdadig en pervers’
‘Coronaspoedwet maakt van premier Rutte een alleenheerser’
Ambtelijke terreur in Nederland: hoe de Belastingdienst bewust het leven van heel veel mensen verwoestte
‘Dollar verliest binnenkort status als wereldreservemunt en de gevolgen zullen desastreus zijn’
De moeder van alle economische crises ligt op de loer, waarschuwt econoom
Gideon van Meijeren stelt Kamervragen over uitzetten wolf: ‘Deze beelden werpen een heel ander licht op de zaak’
UFO boven Washington leidt tot speculatie over buitenaardse bases in Amerika
Amerikaanse drones bestoken hoofdkwartier van Iraakse troepen die tégen Islamitische Staat strijden